Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Trzanje / dregetanje veke

Trzanje / dregetanje veke

Spoštovani,
občasno mi v očesu (oz. na veki) trza živec ali mišica. Brez nekega meni znanega razloga mi začne dregetati. To traja lahko od enega dne do nekaj dni v enem ali drugem očesu in me zelo moti. Morda imate kakšno idejo, kaj to je in zakaj se mi pojavlja? Je morda zaradi klime v avtu, klora v bazenu (plavam redno), pritisk plavalnih očal okoli oči ali kaj bolj psihosomatskega (povečan stres? – pa niti ni trenutno pri meni kaj stresnega) ali morda fiziološkega?
Hvala vam,
Pozdrav Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Spoštovani, ker sem se šele sedaj vrnil iz daljšega dopusta, vam z zamudo odgovarjam:
Od vseh naštetih vzrokov, ki jih sami navajate, bi dal prednost tiščanju očal ali trakov za plavanje na predel okrog oči. Pritisk na končiče živca trigeminusa lahko sproži nehotno zapiranje zgornje veke.
če bi izločitev tega vzroka stanja ne izboljšalo, je potrebno opraviti dodatne preiskave pri oftalmologu. LP dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close