Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija raztrgana mrežnica

raztrgana mrežnica

Pozdravljeni.
Pred 14 dnevi se mi je strgala mrežnica.Tega je bilo baje precej, naredili 900 pečatov.
Zdaj na kontroli pravijo ,da so videli v spodnjem delu še eno luknjico, ne vedo ali gre za odstop. Na ultrazvoku so zapisali: Med x. in I. uro je viden poklopec rupture. Posteriorni rob ob rupturi ni dvignjen.
Na podlagi tega so pač rekli da ne gre za odstop,, imam kontrolo šele 14 dni..
So pa rekli, da imam veliko degerativnih sprememb na periferiji.

Prosim vas za par odgovorov:
1) če so našli luknjico zakaj jo ne pečatijo oz. zdaj me kontrolirajo kaj se bo dogajalo s to luknjico?
2) ali tam kje so pečati lahko tudi mrežnica odstopi, ali če bi prišlo do odstopa spodaj pri tej luknjici bi me morali vseeno operirati celo mreznico.?
3) kaj pomenijo degerativne spremembe na periferiji?
4) Vid na tem očesu imam zdaj 100% , malo mi še kakšne lise hodijo naokrog, pa včasih se mi malček pobliska spodaj- to verjetno zaradi luknjice, se počutim dobro, hodim v sluzbo kjer imam sedeče delo in nič se ne sklanjam in ne dvigujem kar so mi prepovedali.
Kaj še lahko naredim dobrega za svoje oči? kakšne vitamine? ali samo čakam kaj bo telo samo naredilo s luknjico?

Hvala vam za odgovore.

Spoštovani, ker sem se šele sedaj vrnil iz daljšega dopusta vam odgovarjam naslednje:
po vašem opisu stanja na mrežnici je to bilo zelo resno, saj je bila raztrganina velika( od 10 do 1 ure). Ker do odstopa ( dviga ) mrežnice še ni prišlo so opravili lasersko pečatenje. Morda bodo še dodali kašen pečat. Ker je stanje resno, se boste morali izogibati telesnim naporom , sklanjanju in prisilnih leg glave. Vsa navodila vam bo seveda povedal vaš oftalmolog, kamor hodite na redne kontrole in upoštevajte njegova navodila.
LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close