Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Začetna palisadna degeneracija

Začetna palisadna degeneracija

Spoštovani!

Pred približno 7-8 meseci sem bil na obširnem pregledu pri oftalmologu, ker sem imel povečano število motnjav, kjer so mi med drugim pregledali očesno ozadje (dali so mi kapljice za širitev zenic). Izvid sem sicer izgubil, a kot se spomnim, je bilo vse vredu. Pred dvema tednoma sem bil zopet na obširnem pregledu pri oftalmologu (sicer pri drugem, ker mi je bližje in sem bil v časovni stiski), ker sem imel spet povečano število motnjav. Zopet je bilo vse vredu, ampak mi je oftalmolog povedal, da imam začetno palisadno degeneracijo. Za kontrolo mi je svetoval, naj pridem čez 2 leti. Zanima me, ali je normalno, da pred 8 meseci še nisem imel palisadne degeneracije, pred dvema tednoma pa sem jo “dobil”? Ali je to lahko razlog za kaj hujšega? Starega izvida pri tem drugem oftalmologu nisem imel niti mu nisem razlagal svoje “zgodovine” pregledov. Star sem 22 let, imam dioptrijo med -5 in -6 na obe očesi, očesni tlak sem imel nazadnje 15 in 16 – skratka, vse je bilo normalno, le to me skrbi, ali je normalno, da pred 8 meseci še ni bilo vidne palisadne degeneracije, pred dvema tednoma pa je bila odkrita.
Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani, ker sem se vrnil iz daljšega dopusta, vam šele sedaj odgovarjam:
zelo verjetno je oftalmolog opazil spremembe na mrežnici, ki so spremljevalke ugotovljene srednje kratkovidnosti, posebno če ta z leti narašča. Svetoval bi vam le občasne kontrole pri vašem oftalmologu, ki bo stanje na mrežnici opazoval in tudi ukrepal če bo to potrebno.
Lep pozdrav in za enkrat brez skrbi, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close