Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Nitke ter pike pred očmi

Nitke ter pike pred očmi

Pozdravljeni,

že nekaj časa, se mi tu in tam pričnejo pojavljati sive nitke ter pike pred očmi. Ponavadi zjutraj, najhuje pa je pri močni ali beli svetlobi. Takrat si prostor zatemnim in se počutim dosti bolje.
Ko se koncentriram na njih, se te razbežijo. Včasih tudi občutim tesnobo v predelu nad očmi, kjer so tudi sinusi, vendar nikoli kaj nevzdržnega. Je lahko to kako povezano? Tu in tam se mi tudi pojavijo srebrne lesketajoče se pike, ki pa po nekaj sekundah izginejo. Te so me malo prestrašile.
Drugače težav nimam, moj vid je povprečen, se mi je pa pred leti kar naenkrat malo posivelo vidno polje in sem dobila migreno. Takrat je bilo to prvič, pa tudi zadnjič.
Od takrat naprej ni ničesar, možno pa je, da so se mi takrat začele pojavljati težave o katerih vam pišem danes.
Še moj profil : Stara sem 28 let, zmerna kadilka, zmerno se gibljem, anksiozna oseba, ki se poskuša čim bolj zdravo prehranjevati. Grafična oblikovalka, ki večino dneva preživi na računalniku.

Hvala!

Spoštovana, ker sem se šele sedaj vrnil iz daljšega dopusta, vam odgovarjam na vaša vprašanja:
opisane težave oziroma opažanja niso nič nevarnega. Svetleče pike so posledica hitre spremembe krvnega tlaka v očesu ( če hitro vstanete, premik sklonjene glave itd.) Podobni pojavi so tudi zaradi motnjav v očesni steklovini ( 2 do 3 so normalno prisotne v očeh). Narobe pa je, če jih je več, ali se večajo po številu in velikosti. Eventualno bliskanje pri premiku glave je seveda nevaren znak, ki ga mora opredeliti očesni zdravnik po pregledu.
LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close