Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Izbira dioptrijskih sončnih očal za večnamensko uporabo

Izbira dioptrijskih sončnih očal za večnamensko uporabo

Zdravo,

na eni od mnogih z oftalmologijo povezanih strani sem zasledil nasvet, da naj se polarizacijskih očal v avtu ne uporablja. Na drugi strani je bilo ravno obratno – da naj se jih, naj se pa ne uporablja očal s fotokromatskimi (samozatemnitvenimi) stekli.
Kaj je prav?

Lp.

Ker sem malo prehitro objavil sporočilo – trenutno imam za kolesarjenje lahka športna očala, ki imajo ob strani podaljšan okvir. Imam tudi možnost menjave šipic (upogljiva plastika) – mavričaste, brezbarvne, svetlorumene in modročrne. Če prve uporabljam za kolesarjenje ob močnem soncu, brezbarvne pa ob oblačnosti – za katere primere naj uporabim preostali šipci? Rumene morda za primer megle?

Še pred časom sem tudi med kolesarjenjem nosil običajna dioptrijska očala, a sedaj raje uporabim leče v kombinaciji z omenjenimi športnimi očali.

Lp.

Spoštovani, rumena stekla so namenjena za meglene svetlobne pogoje, rjava , oziroma črna za močno svetlobo,, drugih, nenaravnih odtenkov ne bi priporočal. Pri fotosenzibilnih steklih je težava prepočasne prilagoditve pri vhodu v teman tunel in bleščanja pri izhodu. Oko si pri gledanju brez očal pomaga le z ožitvijo in širjenjem zenice.
Lep pozdrav in brez nezgod, dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close