Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija konjuktivitis – alergija?

konjuktivitis – alergija?

Pozdravljeni.

Imam 8 letnega sina, ki v spomladankem in poletnem času dobi pordele veznice, v jesen in pozimi izginejo. Ga ne srbi, peče, tudi izcedka nobenega. Problem se je pojavil pri 5 letih. Diagnoza – konjuktivitis, terapija Maxitroll kratkočasno ter umetne solzice večkrat na dan.

Drug oftalmolog je dal diagnozo Episkleritis, terapija Maxidex ter umetne solze. Seveda je po kapljicah rdečina takoj izginila.

Letos smo bili bili pri alergologu, ki je ugotovil alergijo na pršico ter pelode cvetnic. Terapija Aerious 1tbl/dan ter Mommox. Nekaj dni po tem je dobil tudi pikice po rokah in pazduho, ki so po mazanju s Fenistilom izginile. Od zdravnika je dobil tudi Singulair tablete, kao za borbo proti alergijam.

Po ponovnem obisku okulistične ambulante je s strani enega oftalmologa najprej prejel kapljice Lotemax (konjuktivitis) ter umetne solze, drugi oftalmolog je kapljice po 14 dneh ukinil in povezal konjuktivitis z alergijo ter predpisal kapljice Zaditen ter umetne solze za spiranje alergena. Sedaj trinajsti dan prejema Zaditen, oči so rdeče. Oftalmolog trdi, da Zaditen kapljice v takih primerih potrebujejo tudi od 2-3 tedne, da “zagrabijo”. Moram reči, da oči tudi dva dni niso enako rdeče. Če je kakšnem dan dež, mislim , da ima manj rdeče oči.

Kakšna pomoč? Sem gruntal tudi že za bioresonanco?

Še ena informacija. Testiranje alergologa je pokazalo preobčutljivost na Panel cvetje 5 (W1, W6, W7, W8, W12) 0,371 (mejna vrednost je 0,34). Na kožnem testu ni pokazalo nič. Je pa opozoril alergolog, da testirajo samo na določene rastline in da test ne more pokazati vsega. (IgE = 411)

lp

Spoštovani, iz vsega kar ste napisali in opazovali, sklepam da je prisoten alergični konjunktivitis. Alergen je zelo verjetno cvetni prah določenih rož, trav ali dreves. Verjetno tudi še alergjija na i pršico. Pogosto se alergija po 15 letu starosti počasi izgubi, vendar ne vedno. Ob pojavu znakov naj se izogiba zadrževanja zunaj, za hišno pršico so pa tudi postopki, da se jo odstrani iz stanovanja. Uporablja naj takrat tudi očesne kapljice antialergika, kot mu jih predpiše zdravnik.
Lep pozdrav, dr Gorazd Kolar.

*******************************************
nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovor. V četrtek sva bila zopet pri oftalmologu, po priporočilu zdravnice. Zdravnica nama je rekla, naj ukinemo Aerious (katerega je jemal 1 mesec – brez učinka) ter Singulair.

Oftalmologinja (seveda spet druga) je ugotovila tudi precej suho oko. Na internetu sem prebral, da omenjeni zdravili (aerious ter singulair) povzročata tudi suho oko. Hotela je spet predpisati Lotemax, sicer samo 12 dni po predhodni ukinitvi. Zaditen ostaja, čeprav po 14 dnevih še ni vidnega učinka. Lotemaxa potem ni predpisala, dodala je Ikervis, kateri naj bi bil za zdravljenje suhega očesa, terapija pa naj bi trajala 6 mesecev. Naj bi imelo tudi učinek na imunski sistem oči ter protivnetni učinek??? Naj bi bilo tudi zelo malo stranskih učinkov. Je kaj na tem? Zaenkrat mu še nisem dal, saj se mi zdi, da nekaj ekperimentirajo z vse vrstami kapljic, pa še sami ne vedo…

Zgleda, da je nek moteč dejavnik iz okolja, ker je zdražen bel del očesa, “ki je na zraku”, je pa zanimivo, da ne peče, ni izcedka in ne boli.

Iz lekarne sem prišel z vrečko zdravil.

Ali Singulair in Aerious vpivata tudi na alergijo oči ali samo na dihala?

Sploh ne vem več kaj naj delamo?

Pozdravljeni,

opažam enake simptome pri hčerki. Tudi že večkrat obiskali zdravnika in okulista, menjamo kapljice in sirupe. Rdečina izgine in se spet pojavi, brez srbenja in izcedka. Zanima me, kako ste pozdravili, če ste?

Hvala in lp.

Spoštovani, seveda manjkajo izvidi okulista, da bi lahko podal mnenje. Lep pozdrav. Dr Gorazd KOlar

*******************************************

New Report

Close