Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Gnojni izcedek iz očesa, antibiotiki ne primejo

Gnojni izcedek iz očesa, antibiotiki ne primejo

Pozdravljeni!

Že dober mesec imam gnojen izcedek iz očesa, samo enega. Začelo se je z jutranjo zalimanostjo očesa, nato je bilo čez dan vse ok, po kakšnem tednu je izcedek postal vse bolj obilen tudi v toku dneva in se iz belega spremenil v svetlo zeleno barvo. Takrat sem nehala nositi kontakne leče (izcedek je motil vidljivost) in šla k zdravnici. Dobila sem Azyter, stanje se je malo izboljšalo predvsem glede količine izcedka, vendar se oko ni pozdravilo. Nato sem dobila še Tobrex, kjer praktično nisem opazila nobene razlike, nato pa še enkrat Azyter – spet z rahlim, a ne dokončnim izboljšanjem. Zdravnica mi je zato dala napotnico za očesno kliniko, kjer so mi sčistili solzevode, a so bili ti lepo prehodni. Oko izgleda normalno, le gnoji se, in ker v času pregleda izcedka ni bilo veliko, so me odpravili, češ da se bo morda pa zdaj pozdravilo, ko so sčistili solzevode in glede na vso prejeto antibiotično terapijo. Brisa se jim ni zdelo smiselno vzeti oziroma so želeli počakati.

Stanje je še vedno isto, mene pa zanima, kaj za vraga bi to lahko bilo, ali obstaja kakšna možnost, da se samo pozdravi ali mi ne preostane nič drugega, kot da se ponovno zglasim na očesni kliniki z nujno napotnico in zahtevam bris. Izcedek včasih lahko brišem na 10 minut, včasih pa samo na par ur, intenziteta variira, vsekakor je pa moteče in predvsem me skrbi, da ne bo kakšnih trajnih posledic.

Naj povem še to, da je osebna zdravnica ugotovila tudi manjše vnetje žrela in mi predpisala Maxitrol za nos. Občasno se pojavlja tudi solzenje očesa, in sicer v taki meri, da izgledam objokana. Prej nikoli nisem imela težav z očmi, pa sem uporabnica kontaktnih leč že 20 let.

Imate kakšne nasvete, kako si lahko sama pomagam? Kakšne ideje, za kaj gre?

Najlepša hvala

Prvi nasvet je da ne nosite kontaktnih leč dokler je prisoten izcedek ali solzenje., Tudi kontaktne leče je potrebni pregledati pod mikroskopom, ker če imate 14 dnevne ali mesećne, je možna okužba leč s plesnijo.
Drugi nasvet je ,da le potrebno opraviti bris veznice, če antibiotika ne učinkujeta. In tretje, potrebno je tudi izključiti kronično vnetje solznega mešička.
Lep pozdrav, dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close