Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Težave po YAG

Težave po YAG

Spoštovani,

stara sem 53 let in sem imela 2008 in 2012 operirani očesi za sivo mreno. Ker so mi pri teh operacijah “pustili” malo dioptrije (prej sem bila kratkovidna in astigmatizem), zdaj potrebujem očala le še za res drobne stvari.
Lani na pregledu je okulistka ugotovila sekundarno mreno (mene pravzaprav še ni dosti motila) in 19.4.2018 so opravili YAG kapsulotomijo desnega očesa. Čeprav so mi enak ali podoben postopek enkrat že delali (mislim , da 2009 na drugem očesu) in sem bila brez težav, tokrat ni tako.
Od te YAG operacije me moti občasna sprememba dioptrije, kot bi se čez oko “zapeljal nek film, ki drugače lomi svetlobo”. V prvem tednu po posegu se nisem vznemirjala, ker naj bi se star normalizirala. A tu ne gre le za dioptrijo, “občutek” v očesu je nenavaden/neprijeten. Utripanje in drgnjenje pomaga le za trenutek. Stvar je najbolj moteča pri branju. Bila sem pri svoji okulistki, a ni našla nič posebnega; morda še nekoliko “plavajočega drobirja” in me je le naročila oktobra.
Druga stvar, ki sem jo začela opažati (a ne morem točno definirati začetka, morda je bilo že pred tem posegom) je občasno “bliskanje” v desnem očesu – zaenkrat le pri intenzivnem športu. Ni vedno, ni vsakokrat enako in nič ne boli, a me vseeno zanima, zakaj .

Vnaprej hvala za odgovore!

Nevaren simptom je seveda bliskanje, ki ga navajate. To zahteva ponoven pregled pri oftalmologu, da bo po pregledu mrežnice ugotovil, če ni kaj z njo narobe. Po operaciji in mren in kapsulotomijah z laserjem so gotovo prisotni drobci v očesni steklovini, ki pa niso nevarni ,le nekoliko neprijetni. Le opravite pregled mrežnice. S spoštovanjem, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close