Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Bulica v spodnji veki

Bulica v spodnji veki

Spoštovani,

na spodnji veki se mi je pred približno 14 dnevi naredila majna rdeča bunkica, ki izgleda na pritisk kot nek mehurček. Ko pritisnem zna malce zaboleti,sicer pa ne moti, razen občutka peska v očeh, oči ne solzijo. Nikakor pa ne izgleda da bo izginila. Kaj menite kaj bi to lahko bilo in ali moram obiskati zdravnika? Prilagam Vam fotografjo.

Hvala za Vaš čas in odgovor.

Lep pozdrav,

Teja

Spoštovani, kot je razvidno iz fotografije in da oteklinica traja že 14 dni- in je rahlo boleča na pritisk, je to zelo verjetno notranji ječmen- chalazion ( vnetje podolgovate lojne žleze v trepalnici). Kot zdravljenje priporočam dvakrat dnevno tople obkladke in eventualno očesno antibiotično mazilo. Če oteklina ne izgine, je kasneje potrebna manjša operacija, da se očisti notranjost .
Lep pozdrav, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

Spoštovani,

sem noseča in že tretjič zapored se mi je pojavil ječmen in po oteklini je ostala bulica, ki pa ni boleča. Ena postaja čedalje bolj opazna (podobno velika in na podobnem mestu kot spodaj na povezavi). Kaj lahko storim, da bulice izginejo in da preprečim ponovno nastajanje? Kolegica mi je svetovala, naj uporabljam ilast. Kaj vi menite? Je dovoljen v nosečnosti?
Hvala in lep pozdrav!

Vaš link

nova
Uredništvo priporoča

Priporočal bi Dexamethason -Neomycin očesno mazilo od LEKA, dvakrat dnevno in tople obkladke. Če pa se stanje po 3 dneh ne bo izboljšalo, pa le pregled pri oftalmologu.
LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Spoštovani!

Na robu spodnje desne veke se mi je pred dobrim tednom pojavil mehurček premera 1mm. Predel je srbeč in rahlo boli, če ga razdražim. Zadnje dni sem imela občutek, da se mi zamegli vid, ugotovila pa sem, da je zaradi izločanja malo gostejše prozorne tekočine iz tega mehurčka.

Prosim za nasvet.
Najlepša hvala in lep pozdrav!
Lili

Spoštovani,

zopet prosim za pomoč. Za ječmen sem dobila maxitrol, ki na žalost ni pomagal. Slabo leto kasneje pa je izginil vendar pustil rdečino in brazgotino. Obstaja kakšna kremica, ki bi veko vrnila v normalno stanje?

Drugo vprašanje pa se nanaša na mojega enoletnega sinčka. Že od rojstva ima večinoma  eno veko rahlo bolj priprto kot drugo. Kaj bi bil lahko razlog za to? Se bo popravilo samo od sebe? Kako bi izgledal pregled, če bi bil potreben?

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani, sprememba na vaši veki, ki je stara 1 leto je zelo verjetno notranji ječmen ( chalazion) ki se da odstraniti le z manjšo operacijo v lokalni anesteziji, za nekoliko spuščeno veko pa je potreben pregled pri očesnem zdravniku, ki bo ugotovil stopnjo povešenja, če je sploh prisotna. Pregled je neboleč.

Lep pozdrav, dr Gorazd Kolar

*******************************************
Objava čaka odobritev

New Report

Close