Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Otekanje vek! Prosim za nasvet

Otekanje vek! Prosim za nasvet

Spoštovani prof. dr. Gorazd Kolar,

naprošam vas za mnenje in usmeritev!
Več kot 2 leti mi otekajo zgornje veke in se hkrati povešajo, spodnje veke pa “samo” otekajo. Oteklina varira. Najhuje je zjutraj in dopoldan, proti večeru se situacija malo izboljša. Vse skupaj se še dodatno poslabša pred in med menstruacijo.
Nikakor ne morem ugotoviti VZROKA otekanja!

Opravila sem kar nekaj preiskav:
-oftamolog , ki ni usgotovil ničesar konkretnega, vendar se je bolj usmerilna vid, ne na veke!
-infektolog
-4x alergijske teste
-Mri možganov (etmodialno vnetje sluznice)
-ščitnica, jetra, ledvice
-imunolog (ANA, ANCA, ANA_8 profilom, itd….)
-orl
-hormoni
-itd
In so vsi izvidi BP.

Razen:
Imam edino postavljeno diagnozo: eozinofilni nealergijski rinitis.

Ne konzumiram alkohola, ne kave, ne jem mlečnih izdelkov in izločila sem gluten.
Probala sem že vse metode, pa ničesar ne pomaga…izgledam utrujeno in postarano.

Prosim, če mi lahko svetujete, kaj mi je storiti-h komu se naj obrnem na pregled…, kdo se spozna na veke…

Prijazna hvala in lep pozdrav,
Andreja

Spoštovani, po vseh opisanih opravljenih preiskavah bi vam svetoval še naslednje, kar pa boste morali sami opraviti in opazovati. Zamenjajte vzglavnik ( s čim je sedaj polnjen ?). Ker se še ni rodila ženska, ki si ne bi s kremami mazala obraz, poskusite z različnimi kremami za obraz in ugotovite če ste na nekatere občutljivi ( podloga ali sestavine). Velikokrat slišim ugotovitev, da” ta krema že ne bo škodljiva, saj je bila strupeno draga”.
Isto opravite z eventualnimi barvami za trepalnice ali pudri za obraz. Vse to boste morali sami raziskati. Morda bo tu vzrok z vaše opisane težave
Lep pozdrav in oglasite se če bo raziskava uspešna.

*******************************************

New Report

Close