Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Bolecina pod veko

Bolecina pod veko

Pozdravljeni,
Skoraj leto dni nazaj se bila na laserski operaciji oci idesign v zagrebu. Prakticno ze od operacije dalje me na levem ocesu vsake toliko (vcasih enkrat na teden, vcasih na dva tedna) boli oko. Bolecino cutim pod veko. Bolecina se ponavadi sprozi ko si npr pomencam oci, zavijem z ocmi oziroma pogledam “ostro” v doloceno stvar levo ali desno ali pa ko si odstranjujem maskaro. V tem casu bolecine je veka oziroma podrocje pod njo obcutljivo na otip. Na desnem ocesu se mi to ne dogaja. V zagrebu sem bila veckrat na rutinskem pregledu po operaciji, vendar je pregled bolj “hiter”. Za vsa vprasanja imajo odgovor da zadeva ni nic hujsega in da naj pocakam teden dva ali mesec in uporabljam kapljice za vlazenje.
Med samo operacijo imam obcutek, da je na enem ocesu slo nekaj narobe, saj je zdravnik med posegom postal zivcen, zaklel in ponovil postopek. Je mozno, da je ta bolecina posledica napake med operacijo? Bi lahko bilo narobe kaj drugega?
Vem, da bi bilo najbolj pametno, da se obrnem na kliniko v zagrebu, vendar imam glede na izkusnje po operaciji obcutek, da jim je vazno samo da te pridobijo na operacijo, pooperativni pregledi pa so zgolj stvar marketinga, saj dejansko niso pregledi ampak samo hvala kako so uspesno naredili operacijo, za vsa vprasanja pa imajo odgovor: uporabljaj kapljice.
Sicer se mi je mesec po operaciji na tem istem ocesu zgodila nesreca. Spodnji del ocesa sem si popraskala, tako da sem poskodovala povrhnjico in kar nekaj dni megleno videla, tudi danes vid na tem ocesu ni 100%, ceprav naj bi merilna naprava pokazala 0 dioptrije. Po poskodbi sem bila na kliniki, kjer so rekli, da ni nic hujsega. Ta praska je bila sicer na spodnjem robu ocesa, mene pa boli obmocje pod veko zgoraj, tako da menim da povezava ne obstaja.
Prosim za mnenje, kaj bi dejansko ta bolecina lahko bila.
Hvala ze vnaprej

Pozdravljeni,
Imate morda kaksno mnenje, kaj bi to lahko bilo? Oziroma ali je dejansko povezano z operacijo?
Hvala

Spoštovani, po zelo natančnem opisu težav sem mnenja da je prisotna t.z. erosio recidivans ( ponavljajoča se odrgnina roženice, Težko je odgovoriti ali je nastala zaradi laserskega posega ali kasnejše. poškodbe . Na vsak način,če bi se ponovno pojavila, se ne dotikajte ali mencajte oko. Pod nujno pojdite k oftalmologu, ki bo ugotovil velikost in dal ustrezno antibiotično terapijo obvezanemu očesu. Do ponavljajoče se erozije prihaja ravno zaradi slabo zaceljene erozije ( odrgnine) ali prehitro končane terapije. Le tako boste preprečili nadaljnje recidive.( ponovitve).
Lep pozdrav dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close