Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija pigvekulitis

pigvekulitis

Spoštovani,

Pred dvema letoma in pol so se mi začela ponavljati vnetja pingvekul v desnem očesu (nekaj časa se je vnemala samo zunanja, potem leto dni nič, ter v zadnjem času notranja). Kljub več obiskom očesnim zdravnikov, se teh težav ne rešim (do sedaj sem 2x dobila tobradex mazilo). Ena epizoda, od rahle pordečitve, do hudega vnetja, ko me zelo boli glava, pa do tega da rdečlina izgine, traja skoraj 14 dni in pogosto se vnetje ponovi čez nekaj dni.
Redno uporabljam vlažilne kapljice ter sončna očala.
Žal ne morem ugotoviti kaj sproža ta vnetja. Ali bi bilo možno, da je vzrok kaj drugo kot sonce, veter, prah, katerih se res zelo izogibam? Se pingvekulitis pojavlja tudi s kakšnimi drugimi telesnimi bolezni ali stanji?
Ali je še kaj storiti, da se rešim te težave, razen, da uporabim mazilo tobradex?
Očesni zdravnik mi je odsvetoval operativno odstranitev pingvekul, ker bi naj bila potem možnost draženja s strani brazgotin (sicer nosim kontaktne leče, sem poskusila tudi brez, vendar so se vnetja pojavljala tudi ob nošnji očal).

Hvala za odgovor!
Jasna

Spoštovani poleg vzrokov, ki ste jih navedli so možni še drugi ( alergije na različne stvari, kreme za obraz, šamponi za lase, vsebina vzglavnika, dlake hišnih ljubljencev, pomanjkanje solz itd. Ta eventualni vzrok boste edino vi sami odkrili. Ko ga boste odkrili, bo tudi zdravljenje enostavno in uspešno.
LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close