Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija slabovidna

slabovidna

Pozdravljeni,

na rednem zdravniškem pregledu za službo so mi napisali na izvid, da so mi diagnosticirali starostno slabovidnost (poleg kratkovidnosti in astigmatizma). Stara sem 29 let. A je to možno? 🙁 Sicer imam dioptrijo -7, nikoli se mi ni zdelo, da slabo vidim na blizu. Kako velike črke s kakšne razdalje naj bi še videli? Sedaj tole malo probavam in če se dam na razdaljo 2 cm se mi slika mogoče res zamegli 🙁

Testirali so me z neko napravo, kjer so samo menjali na blizu na daleč.. S katere razdalje naj bi tisto bilo?
Pa še to, kakšna očala oz leče sploh pridejo v poštv pri tako visoki kratkovidnosti, če kar naenkrat še na blizu ne bom videla?

Hvala

Spoštovana, starostne slabovidnosti gotovo nimate. Kdo in kje je postavil takšno neumno diagnozo?
Starostna slabovidnost se pojavi v starosti 45 let pri sicer normalnem vidu na daljavo. Svetujem vam, da se pregledate pri oftalmologu ( očesnem zdravniku), ki vam bo predpisal pravilna očala za daljavo.Ta očala bodo do 45 leta starosti za daljavo in bližino, po tem letu pa bo potrebno imeti dvojna očala ( ene za daljavo, druga za bližino.
Lep pozdrav, dr. Gorazd Kolar.

*******************************************

New Report

Close