Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Rdeče oči na fotografijah

Rdeče oči na fotografijah

Pozdravljeni.
Pri enoletni hčerki sem opazila, da ima na fotografijah rdeče oči. Zmotilo me je predvsem to, da je ena rdeča, druga pa skoraj rumena. Takoj sem pomislila na najhujše. Po pregledu pri okolistu še vedno nisem mirna. Na pregledu je imela obe očesi rdeči. Zdravnik je dejal da je vse normalno in da so najbrž slike slikane pod kotom, zato tak odsev na določenih slikah. Naročeni sva še na merjenje dioptrije. Zanim me ali se v primeru retinoblastoma pojavla bel odsev na vseh slikah? Zanima me še tudi zakaj se oči svetijo samo njej ostalim pa ne? Nam odraslim ne,pa tudi drugim otrokom, ki so slikani z njo. Hvala

Spoštovani,
mislim, da so vaše skrbi odveč. Okulist, ki jo je pregledal, je s posebnim aparatom ( oftalmoskop) pregledal očesno ozadje in kot navajate je bilo vse normalno. Drugačen odsev enega očesa je res zelo verjetno povezan z osvetlitvijo. Pri napredovalem retinoblastomu pa imata sicer normalni črni zenici ( brez slikanja) neenak izgled. Tega gotovo pri otroku ni.
Lep pozdrav, dr.Gorazd Kolar

*******************************************

Pozdravljeni. Hvala za hiter odgovor. Ste me pomirili ÷) Zenice imajo normalni izgled. Hvala še enkrat, lep vikend

New Report

Close