Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Zelo zaskrbljena, oči

Zelo zaskrbljena, oči

Spostovani go.profesor,
upam, da mi boste cimprej odgovorili, pa mi znali pravilno svetovati. Moje tezave so cudne narave. Da najprej omenim, da sem bila ze 2x nujno pri nevrologu zaradi hudih glavobolov, vse bp. Sem omenila to, kar bom vam napisala pa sploh ni kaj komentirala. Oci si namazem s crno maskaro in vcasih ti ostanki barve ostanejo v koticku oci ali pod veko in se zjutraj umijem( crni zaspancki, da me boste prav razumeli). No, da preidem k problemu, vsakic ko zakasljam oz pljunem slino oz potegnem slino( hrkec, ki me moti v grlu) pljunem ven ostanek crnih pikic. Ker sm sedaj te crne pikice v slini ze veckrat pogledala, delujejo cisto isto kot barva od maskara, ki je ostala na belocnicah ali v koticku oci. Torej kako je mozno, da to zaide v ustno utlino? Prisezem, da so pikice iste. Danes pa sm najbolj prestrasila, ker sem pljunila ven v slini crno pikici ja cist isto kot, da bi zaspancek prisel iz oci v usta. Je to sploh mogoce????? Tega ni veliko, ne vsak dan, zagotovo pa tega ni takrat, če nism namazana. In priznam, da sem zaradi tega zelo prestrasena. Kaj naj storim? Kdo mi to vrjame, vsak me cudno pogleda. So mogoce moji glavoboli povezani kaj s tem. Je mozno, da so te pikice kaj drugega, meni res delujejo enako kot maskara. Glava boli najbolj v zatilju, in tudi za očmi in dol proti nosu..oz v sprednjem delu obraza.
Za odgovor ze vnaprej en velik hvala!
Zastopite me, da sm zelo prestrasaena, kajti danes zutra je bilo tega kar veliko in druge razlage res ne najdem, ker je isto kot pa ostanki v učkah.
S spostovanjem in spozdravi,
B.

Spoštovana, ste izredno dobra opazovalka, ko opisujete izsledke in posledice mazanja z maskaro. Drobci gredo s solzami skozi solzne luknjice in preko kanalčka v solzni mešiček. Iz njega pa spet po kanalčku v nosno sluznico in preko nje zaidejo v grlo in jih vi s kašljem ponovno vidite.
Vse to je normalno. To ne povzroča glavobola. Ker brez maskare verjetno ne morete, bodite brez skrbi.
lep pozdrav, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

Spostovani,
najlepsa hvala za odgovor s katerim ste me resili skrbi in hrati tudi nasmejali.
Hvala Vam.
S spostovanjem in s pozdravi,
B.K

New Report

Close