Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Bolečina za desnim očesom

Bolečina za desnim očesom

Pozdravljeni,

Imam Bolečino za desnim očesom. Včasih se mi bolečina pojavi in preneha po nekaj minutih cca 15 najbolj cutim ce z ocesom pogledam proti nebu navzgor. Bolečine kdaj ni tudi po nekaj dni, teden itd.. Kdaj pa tudi po večkrat na dan. Sam menim da je to zaradi tega ker imam desen cilinder 0,50 in imam ocala, ki jih le redko nosim, saj jih ne potrebujem skozi cel dan. Sedaj od jeseni pa sem nekako preprican, da je povezava tudi z sinusi, ker ko pridem z hladnega na toplo ozracje in obratno me zacne boleti. Kdaj bolecina tudi takoj pomeha po zauzitju dalerona ponavadi pa tudi sama od sebe. Zadnje case se mazem po celu tudi z Po-ho in tudi pomaga. Redno hodim tudi na faks in sem tudi po 6 ur v zaprtem prostoru, ki menim, da tudi slabo vpliva name. Obcasno tudi delam studentsko delo in sem izpostavljrn hladno-toplim prostoram. Vsekakor bolečina ni vedno prisotna vendarle pa je neprijetna, ko pride in zaradi nje je moje počutje slabše.
Prosil bi za vase mnenje, drugace pa bom v kratkem obiskal svojega zdravnika, da me da na daljne raziskave.

Najlepsa hvala

Spoštovani,
po vsem kar opisujete, sem mnenja, da je vzrok opisanih očesnih težav obolenje v obnosnih votlinah ( sinusih). Cilinder v vrednosti 0.50 dioptrije za gotovo ni. Manjka sicer podatek koliko je eventualna sferična dioptrija ali če je večja razlika razlika med desnim ali levim očesom. vašega osebnega zdravnika prosite za pregled pri otorinolaringologu. Če bo ta izvid negativen, bodo potrebne dodatne oftalmološke preiskave.
Lep pozdrav, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

Pozdravljen G. Gorazd,

V četrtek sem bil pri osebni zdravnici in me je napotila na slikanje (RTG sinusov) naslednji dan je bil izvid ze nared in je izjavljeno da ”Obnosne votline so normalno prezračene” tako, da je zdravnica predlagala, da moj prvi (okulistični pregled), ker očale sem dobil po mnenju okulista pri Glasmaherju.
Predlagala mi je tudi čim manj uporabe telefona itd. Za gledanje televizije uporabljam tudi sedaj očala. Povedal sem ji tudi, da na teden obiskujem fitness, če bi bil mogoče vzrok napor itd. Je rekla, da nebi smelo biti v povezavi z tem. Tudi sam po obisku v fitness centru ne opazim nobene slabosti na podlagi bolečine. Vprašala me je tudi, če imam bolečino v senci ali pa če me boli na pritisk, če se zaradi glavobolov ter bolečine zbujam vendar se ne. negativno.

S spoštovanjem,

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
ostaja poleg drugega še možnost “migrenskih ekvivalentov”. So spremljevalci migrenskih napadov združeni z glavobolom, vendar ni nujno da je glavobol prisoten. Ekvivalenti se kažejo s svetlikanjem pred obema očesoma v obliki utripajoče mrežice , ki se širi iz centra proti periferiji. Trajajo okrog 10 minut nato pa izginejo.
Če bi se težave še nadaljevale bi bilo potrebno opraviti C T glave. O tem se posvetujte s svojo zdravnico.
S spoštovanjem, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

Spoštovani G. Gorazd

Od tega, ki ste navedli, da bi se svetlikalo pred ocesoma v obliki utripajoce mrezice se mi se ni nikoli pojavilo. Bomo videli kaj bo povedal tudi okolist po pregledu ter kako bo stanje v nadaljnosti. Najlepša hvala za pomoč in nasvet.

S Spoštovanjem
Lep pozdrav

New Report

Close