Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija boleče oči

boleče oči

Pozdravljeni!

Že eno leto imam težave z očmi, predvsem z levim očesom. Dogaja se mi da me prične tiščati v očesu in potem posledično me začne boleti še glava isto na levi strani. Pojavljati pa se mi prične predvsem pri delu z računalnikom ali gledanju televizije. Nosim pa tudi očala na katerih so stekla predvidena za delo z računalnikom, vendar ne pomaga nič. Obiskal sem tri različne okuliste in vsi pravijo da z očesom ni nič narobe in da naj uporabljam vlažilne kapljice. Potem sem pomislil da so mogoče kriva očala in sem si dal narediti še ena pri drugmu optiku vendar tudi to ne pomaga. Dobim pa že takoj neprijeten občutek ko si dam sama očala na glavo. Očala uporabljam samo za računalnikom. Če nimam očal te težave počasi oslabijo, vendar brez očal ne morem opravljati svojega dela. Imam pa tudi zaotečeno levo veko ki je nikakor ne morem spravit v normalno stanje, klub nasvetom da naj si grejem veke vsak dan 2 krat 10 minut na dan. Zmoti me pa čisto vsaka stvar tudi v avtu klimatizicija čeprav imam izklopljeno še vedno čutim rahlo pihanje skratka take svtari katere me prej niso motile.

Če ima kdo ali je imel podobne težave in jih je rešil prosim če mi zaupa rešitev.

lp

Spoštovani, številne težave, ki jih natančno opisujete, povejte tudi tudi oftalmologu. Mislim da so težave lahko migrenski ekvivalenti ali pa neprenašanje dioptrije v očalih, ki so vam bila predpisana. Ni podatkov o možni različnosti dioptrije desnega in levega očesa, ni podatkov o eventualnem astigmatizmu ( nepravilna izbočenost roženice) enega ali obeh očes), o vrsti astigmatizma. Ta moj odgovor pokažite okulistu. Gotovo bo našel rešitev za vaše težave.
Lep pozdrav, dr.. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close