Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Okužba oči – vnetje

Okužba oči – vnetje

Pozdravljeni,

Pred 9-timi dnevi se mi je v levem očesu zaćela pojavljati rdečica in zbadanje. V naslednjih dveh dneh sta bili že obe očesi rdeči in imel sem čuden občutek v očeh. Nato pa se je čez dva dni razvilo vnetje, zato sem šel v dežurno ambulatno na očesno kliniko (bila je nedelja). Zdravnik je ugotovil vnetje, ter mi predpisal le umetne solze. Stanje se je nato v dnevu poslabšalo in sem šel k drugemu oftalmologu. Oči so bile čisto rdeče, veke zatečene in rdeče. Izcedek je ves čas svetel, malo lepljiv in zjutraj imam okoli oči hrastice. Zdravnik mi je predpisal Vigamox antibiotične kapljice. Po enoinpol dnevni uporabi se stanje ni nič izboljšalo, ampak so se mi še bolj vnele oči in pojavil se tudi glavobol.
Zato mi je zdravnik naslednji dan rekel naj teh kapljic ne jemljem in mi predpisal Sumamed 500mg.
Na vprašanje za kakšno okužbo gre, je oftalmolog dejal da gre za čudno mešanico virusnega in bakterijskega vnetja. Imam tudi povečani in otrdeli bezgavki na licih, zraven ušesa. Vzel sem že drugi tablet Sumameda in stanje ni nič boljše, pojavila se mi je tudi driska.

Razmišljam o vzroku okužbe. Hodim tudi v fitnes, bazen, savno. Pred 14 dnevi sem bil na očesni kliniki – glavkomska ambulanta na pregledu.

Prosim za nasvet kako ukrepati ob pojavu driske. Sedaj še ni huda driska, samo 1x. Ali naj vzamem še 3-ji (zadnji) Summamed?

Kaj menite o vnetnem stanju po opisu. Čudno mi je, da ves ta čas ni izboljšanja.

Kako naj postopam naprej?

Ali bezgavke otečejo samo pri bakterijski okužbi ali lahko tudi pri virusni okužbi.

Hvala lepa za odgovore in nasvet.

Miha

Po opisu dogajanja smatram, da ste zboleli za virozo z dodatno infekcijo očes, ki je lahko bakterialna. Telo tudi ne prenaša antibiotika, ki ga uživate.Seveda mi manjka opis stanja očesne roženice , da bi podal očesno oceno.. Na vsak način pa potrebujete kontrolo okulista, ki bo vodil očesno zdravljenje in tudi osebnega zdravnika, ki bo zdravil virozo. S spoštovanjem, dr.Gorazd Kolar

*******************************************

Hvala za vaš odgovor.
Lep pozdrav.

New Report

Close