Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Operacija skiljenja

Operacija skiljenja

Star sem 17 let in skilim na eno oko.Zanima pa me ce je v Sloveniji sploh mozno operiranje proti skiljenju?

Spoštovani, je pa res čudno vaše vprašanje. Škiljenje in njegovo zdravljenje ( s postopki in tudi operativno) je eno osnovnih dejavnosti oftalmologa ( očesnega zdravnika). Zdravljenje lahko prične ko se pojavi znak škiljenja. Vzroki so različni in način zdravljenje je odvisen od vrste škiljenja.
Prvo kar morate narediti je pregled pri oftalmologu na podlagi napotnice vašega osebnega zdravnika. Oftalmolog vam bo po pregledu povedal vse o vašem stanju ter poteku zdravljenja na Očesni kliniki v Ljubljani ali na Očesnih oddelkih v Sloveniji.
Lep pozdrav, dr. Gorazd Kolar.

*******************************************

Pozdravljeni…stara sem 25 let in nekje po 10 letu starosti sem zacela skilit na obe ocesi izmenicno enkrat levo drugic desno navzven. Na levo oko vidim megleno brez ocal na dalec. Zanima me nekaj vprasanj:
1. Ali ima slabovidnost vpliv na skilnjenje?
2. Ali se lahko to popravi z rednim nosenjem ocal?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, z nošenjem očal se škiljenje lahko popravi ali celo izgine. Odvisno pa je seveda od vrednosti dioptrije vsakega očesa. Brez natančnega pregleda seveda ne morem podati odgovora ali je v vašem primeru možno škiljenje odpraviti brez operacije. Lep pozdrav,
dr Gorazd Kolar

*******************************************

ER
DO: -0,50 -0,50/136
LO: -1.75 -0,50/50

VDLO: 1.0 C.C z očali

Spoštovani.
Po izvidu je desno oko nizko kratkovidno z nizkim astigmatizmom, levo pa je kratkovidnost večja in tudi z nizkim astigmatizmom ( nepravilna bočenost roženice). Ostrina vida po korekciji z očali je obojestransko 100%.

*******************************************

Pozdravljeni.
Stara sem 24 let in imam problem zaradi skiljenja. Skilim ze od rojstva. Od takrat dalje se tudi trudimo da bi skilavost odpravili. Pri petih letih sem bila na operaciji. Pred operacijo sem skilila navznoter po operaciji pa sem zacela skiliti navzven. Vaje, ki so predpisane za opravo sklinega kota ne pomagajo. Sedaj pa imam ze dve leti na ocalah dioptrijo na desno leco(na desno oko škilim) mocno povecano. Vendar opazam da zdaj skilim se bolj. Z ocali skilim veliko bolj kot brez njih.
Zato me zanima ce bi v mojem primeru prisla prav operacija.. saj nevem vec kaj narediti, ker me skiljenje mocno ovira na delovnem mestu.
Zanima me tudi ce so cakalne dobe dolge, koliko se placa samoplacnisko(ce je mogoce?), kaksna so tveganja, in kateto bolnico najbolj priporocate..
V naprej se vam zahvaljujem za dogovor
Lp

Priporočam vam pregled pri prim. dr. Kosec Dragici na Očesni kliniki v Ljubljani. Je najboljši strokovnjak za probleme s škiljenjem v Sloveniji. Povedala bo tudi kakšne so možnosti in ali so sploh možne, za zdravljenje pri vas. Lahko ji tudi pokažete moje pismo. Z napotnico vašega osebnega zdravnika se oglasite na Očesni kliniki.
lep pozdrav, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

Žal je tako, na te na Očesni kliniki v LJ ne vzamejo z napotnico osebnega zdravnika, mene so grobo zavrnili, češ da želim preskakovati vrste in da mora biti napotnica oftalmologa. Vsa dosedanja dokumentacija od rojstva naprej ne pomaga, potreben je ponovni pregled pri oftalmologu (obvezno na napotnico) in potem oftalmologova napotnica za naprej. Verjamem, da so strokovnjaki, nedopustno se mi pa zdi, da nekateri po 5 letih klju temu, da je operacija možna, še vedno čakajo na operacijo. Samo, da prideš po redni poti preko do oftalmologa in nato do očesne klinike v LJ, traja več kot leto in potem je kaj hitro mimo nekaj let, preden te operirajo…

Spoštovana, zelo me je začudilo, da je čakalna doba tako dolga. Imajo pa prav, da mora za kliniko napisati po pregledu oftalmolog. Nasvet, ki vam ga le lahko dam je da se z napotnico oglasite na Očesnem oddelku v Mariboru, Celju, Novem mestu ali v Šempetru pri Novi Gorici. Imajo odlične oftalmologe in operativnie oddelke. Je pa res potrebno preje oceniti možnost operacije in se izogniti event. dvojnemu vidu.
S spoštovanjem, dr. Gorazd Kolar.

*******************************************

Pozdravljeni. Minilo je vec kot 3 mesec odkar nisem redno nosila ocal. Namrec stanje se je poslapsalo ocala imam za daljnovisnost skilim pa na obe ocesi. Namrec bilo je ze boljse. Z ocalami dobro vidim….julija je bilo letos je bilo pa 2 leti odkar jih nimam. Mi lahko prosim poveste kaj naj naredim…ocala bi morala redno nosit….a bo to kaj izboljsalo. Zdi se mi da je isto kot na zacetku. Pogledat si ne upam cloveka ne v oci ker me je sram ker skilim z ocali ali pa brez njih

Spoštovani, manjkajo pri vašem vprašanju seveda podatki, kdaj ste očala dobili, podatki o dioptriji,ali jih je predpisal oftalmolog, kaj je predlagal o eventualni operaciji škiljenja, če je ta sploh smiselna in varna glede na vašo starost?
LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close