Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Zrkla pri dojencku

Zrkla pri dojencku

Pozdravljeni,

Dojencek star 4mesece, rojen 6tednov prezgodaj, torej 2.5meseca,fiksira pogled, gleda v oci, spremlja igracke, sicer malo dlje traja, da te najde v prostoru, ampak je vsak dan bolj spreten. Vse ok, razen ko ga imam v narocju in ga nosim sem ter tja, takrat ce me opazuje, je vse v redu, ce pa ne fokusira pogleda, pa se mu zrkla obracajo tja kamor ga jaz obracam. Prav letajo mu po ocesu, ce ga malo bolj zazibam. Ko ga drzim pri miru, je vredu.

Je to normalno? Zelo sem zaskrbljena.

Lep pozdrav

Spoštovani, ko opazujete vaše najlepše bitje na svetu, ne bodite zaskrbljeni .Vidni sistem ob rojstvu, posebno pri nedonošenčku , še ni v celoti razvit.Gibanje zrkel, ki ga opisujete je za to starost normalno. Tudi pogleda ne more še fiksirati za daljši čas. To prilagajanje traja do 6 meseca starosti. če bi po tem času opazili, da je kaj narobe ( škiljenje, trzanje zrkel, motna zenica, velikost zrkel itd) seveda obiščita vašega zdravnika. Mislim pa da bo vse v redu. Vaš obraz na razdaljo 30 cm pa že pozna po 1 tednu starosti.
Lep pozdrav, Dr. Gorazd Kolar.

*******************************************

Hvala za vaš pomirjujoč odgovor. Nas pa je pediater vseeno poslal k oftalmologu, ker ni imel opravljenega pregleda ob rojstvu in se je izkazalo, kot ste rekli. Vse v redu, nič patološkega ni našla, tako da smo mirni kar se tice oci.

Hvala še enkrat.

New Report

Close