Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Virusni konjunktivitis – zamegljen vid

Virusni konjunktivitis – zamegljen vid

Pozdravljeni .
Od 30.8. Imam virusni konjunktivitis ki se je zacel najprej na desnem ocesu ( dobila terapijo maxitrol kapljice cez dan in mazilo zvecer) . Nato se mi je po 8ih dneh razsiril na levo oko s katerim imam malce vec tezav . Najprej je bila 2 dni samo rdecica in obcutek tujka v ocesu 3ji dan pa se je pricel zelo zameglejem vid na obeh ocesih se posebej izrazit na levem . Ker se je stanje slabsalo sem sla nazaj k osebnemu zdravniku ki me.je napotil na ocesni oddelek v UKC , tam mi je prijazna zdravnica pregledala oci in scistila psevdomembrane ki so se pricele zaradi vnetja ( tako mi je razlozila ) cez 2 dni sem imela kontrolo v zunanji ocesni ambulanti kjer mi je bilo receno da je denso oko se zwlo rahlo vneto na levem pa se zelo izrazito vnetje . Zamegljen vid traja ze 9 dni prav tako na desnem ocesu ponovno obcutek tujka v ocesu . Zanima me kako dolgo bi naj pri tem virusnem konjunktivitisu ( pri nas v Mb je prava epidemija tega letos in naj bi bil adenovirusen) traja zamegljem vid ? Kdaj bi me moralo zaceti skrbeti in bi bilo smiselno na ponoven pregled vida? . Vse skupaj traja 20dni in me ta zamegljen vid zelo.moti pri opravilih.
Hvala za odgovor.
Lp Nastja

Po vašem opisu zdravljenja imate virusni kerato-conjunctivitis ( vnetje roženice in veznice). Keratitis-vnetje roženice povzroča skalitve roženice, ki se lahko sčasoma zbistrijo in ne povzroče stalnega zmanjšanja vida, o katerem pa vi govorite. Zdravljenje lahko traja tudi več tednov.Pomembna je tudi lega skalitve na roženici, ali je v centru ali na periferiji. Svetujem vam da hodite redno na predpisane kontrole k vašemu oftalmologu in izvajate predpisano terapijo.
S spoštovanjem, dre. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close