Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Tezave z ocmi

Tezave z ocmi

Spostovani! Zaradi glavobolov na zadnji levi strani sem bila napotena k okulistu. Tam nisem omenila ker sem pozabila, pa je verjetno pomembno, da slabse vidim – ful me moti soncna svetloba in vcasih se prav jokam ce pozabim soncna ocala, isto v temi tezave-ne vidim nic. Poleg pa se mi mocno solzijo oci. Bom vse to omenila naslednjic. Imela sem merjenje ocesnega pritiska, sedaj pa cakam se na termin za vidno polje. Pred leti sem nosila ocala vendar kratki cas.
Izvid je sledec
Vdo 1.0sc
Vlo 1.0sc
BM: sp.segment bp, zenici v midriazi, leci, steklovini bp
Fundi: Z90D: papili n.optici omejeni, C/D 0.2 zilje primerno, makuli bp. Diagnoza cephalea
Prosim za kratko brazlozitev ter kaj menite uakaj se mi tako solzijo oci. Hvala za odg. Lp

Iz izvida, ki ga navajate je ostrina desnega in levega očesa 1.0 ( 100% -normalni vid na daljavo). Ni opisano stanje veznice, kar bi lahko povzročalo solzenje, če bi bila veznica vneta. Ni navedena ostrina vida na bližino ( vaša starost ?). Navajate da slabše vidite ponoči. To vprašanje bo razjasnila preiskava vidnega polja, ki jo čakate. Na vsak način pri naslednjem pregledu povejte vašemu oftalmologu težave z bleščanjem in solzenjem, da bo dal ustrezno pojasnilo in tarapijo.
Lep pozdrav, dr.Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close