Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Vid

Vid

Spoštovani,

leta 2015 sem šla na pregled do okulista saj sem imela občutek, da slabše vidim. Po pregledu je bil izvid ok, vid v redu.

Zadnje čase pa opažam, da se mi predvsem popoldan vid poslabša, ne vidim ostro pa tudi v očeh imam občutek, kakor da imam smetke. Problem mi je pri besedilu na računalniku ker na razdalji 1m res črke slabo vidim (če primerjam z velikostjo črk v Wordu – 11, to že vidim neostro. Avtomatsko začnem mežikati in si nekako navlažiti oči ali pa si jih manem z roko.
Očala sem nosila nekaj časa v osnovni šoli, ko so mi ugotovili malenkost slabši vid, takrat sem imela na izbiro, ali očala ali pa kar brez, nosila sem jih mogoče 1 mesec ali še manj.

Zanima me ali je možno, da so to le utrujene oči, saj se včasih ta neostrina pojavi vsak dan, včasih pa se sploh ne pojavi. Priporočate ponoven pregled? Stara sem 23 let, sem večino časa na računalniku (študij).

Lep pozdrav,

težave, ki jih opisujete gotovo govorijo za manjšo napako v dioptriji enega ali obeh očes. Nujno morate opraviti okulistični pregled in zelo verjetno bodo predpisana očala.
LP dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close