Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Čuden vid

Čuden vid

Včeraj popoldne se mi je zgodilo, da sem cca 1 uro imela čuden vid. Na obe očesi na blizu in daleč se mi je slika kazala kakor zmetane puzzle z žariščem. To je bilo videti kakor kakšna slika kjer je slikana aura (rumenkaste barve). Glava me ni bolela. Stara sem 47 let.
Kaj bi to pomenilo?

opažanje, ki ga navajate je zelo verjetno tako imenovani migrenski ekvivalent. Združen je običajno z bliskanjem in svetlikanjem v obliki svetle žagice, ki se širi iz srede proti periferiji vidnega polja. Za drugo diagnozo, ki lahko tudi obstaja, bi jo pa razjasnila in analizirala preiskava z EEG in nevrološki pregled. Če bi se opisani pojavi ponovno pokazali, obvezno in hitro opravite nevrološki pregled.
LP dr. Gorazd Kolar.

*******************************************

Dragi dr. Gorazd poraja se mi še eno vprašanje. Glede na to, da glavobolov nimam, kaj bi bila lahko druga možnost, ker za migrenski ekvivalent bi me verjetno morala boleti glava.
Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Pri migrenskih ekvivalentih ni nujno da boli glava, Velikokrat so prisotni le očesni, že opisani simptomi, lahko je le slinjenje, občutek siljenja na bruhanje, nervoza. Vse to je lahko brez glavobola.
lep pozdrav, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close