Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Monofokalna leča iol

Monofokalna leča iol

pozdravljeni !Imela sem diagnozo maculopatija o.u.,maculae cornae o dex,cat.travm.o.dex – po domače imela sem sivo mreno ki je prerasla brazgotino katero imam točno v centru roženice.Ker sem imela tezave ze 15 let pri delu na računalniku in neonskih lučeh sem šla po očala ,pa mi je rekla zdravnica da naj odstranim mreno in da to delajo tudi v Ljubljani v eni privat kliniki .Ker sem ji zaupala sem brez pomisleka poklicala in se naročila ,bila sem na pregledu in so mi povedali da me lahko operirajo ampak ker imam macolopatijo nisem primirni kandidat za drugo lečo kot to monofokalno in da po operaciji ne bom mogla brez očal .Ker očal nisem nosila 20 -25 let sem se strinjala ker mi je rekla da bo potem boljše in da je mrena vsekakor za odstranit.Zanima me če kdo ve kakšna je ta leča ker meni niso veliko povedali samo zdaj imam hude težave ker ne vem kaj je zdaj to.Operirano imam samo eno oko ker me je šele po operaciji vprašala kaj bova naredili z drugim ,pa sem jo sam čudn pogledala pa je rekla bomo kar zaključli!!!!Zanima me če bom imela skoz takšne težave, sem namreč prodajalka na blagajni in trg. z neonskimi lučmi .V prostoru imam čuden občutek in mi kr megli ,zanima me če mi bo sedaj tudi drugo oko opešalo stara sem 45 let in levo oko je dobro videlo ?!!!prosim za odgovor !

Za ustrezen odgovor na vaša vprašanja mi manjkajo številni podatki o vaših očeh: kakšna je stopnja vaše makulopatije, kdaj in zakaj je nastala ( ostale bolezni) ,kakšna je preostala korigirana ostrina vida na operiranem očesu, koliko vpliva na vid skalitev roženice,. Multifokalna leča pomeni da lahko pacient gleda na daljavo in bližino z isto lečo, monofokalna pa le na daljavo in za bližino potrebuje očala . Ta vprašanja postavite vašemu oftalmologu, ki vam bo glede na stanje vaših oči podal ustrezne odgovore in izbral pravilno terapijo.
lep pozdrav, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close