Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Macular Edema

Macular Edema

Pozdravljeni,

star sem 23 let. Februarja so mi odkrili trombozo cenralne retinalne vene. 15.2 sem prejel injekcijo EYLEA. Vsi izvidi so bili v mejah normale (Doppler karotidnih arterij, UZ zrca, biokem.preiskave, testi za trombofilijo). Ko sem sel marca na kontrolo ni bilo edema. Pred enim tednom sem opazil, da spet nekaj ni vredu. Sel sem na pregled in sem zdravnici povedal, da mi je sicer boljse ampak, da je par dni nazaj bilo dokaj megleno. OCT je bil vredu in zdravnica je rekla, da na podlagi teh rezultatov ne potrebujem injekcijo.

Zdej me zanima ce je normalno, da je en dan prisoten edem in potem po parih dneh, da se spet vrne? En dan vidim boljse, drugi dan je hujse, ni mi jasno kako je to mozno. A mi lahko svetujete?

Hvala vnaprej

Na žalost na vaša vprašanja ne morem odgovoriti, ker nimam podatkov kaj je povzročilo trombozo centralne vene , moti me vaša starost, oziroma mladost ( le 23 let), ali so prisotna druga telesna obolenja, n. pr. sladkorna bolezen, obolenje ledvic, hipertonija. Na vsa ta vprašanja naj vam odgovori vaš lečeči oftalmolog. Tudi on mora imeti dodatne informacije od vašega osebnega zdravnika.
LP dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close