Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Svetujte

Svetujte

Spostovani.Imela sem stiri operacije mreznice na levem ocesu.VId ni popoln in nikoli ne bo.Na desno oko vidim z ocalami.Ko sem bila na pregedu mi je oftamolog prepovedal voznjo za par mesecev.Kontaktirala sem kirurga in mi je jasno povedal,da lahko vozim in delam na racunalniku.Na izvidu pise prepoved voznje,a kirurg mi zatrjuje drugace.Jaz vidim dobro in sem zmozna voziti.Kaj narediti v tem primeru,ker izvid bo sel se na komisijo,da mi po vsej verjetnosti podaljsajo bolnisko,sama imam zeljo,da bi en mesec delala stiri ure.Cez en teden imam spet pregled,vendar pri drugem oftamologu.Kaj v tem primeru narediti,kirurga zelo tezko dobim,je pa rekel,da bo poklical,kako mi lahko prepovedo voznjo.
Na izvidu pise prepoved voznje,kirurg,ki me je operiral,zatrjuje da sem sposobna voznje
Vase mnenje prosim.

Sposobnost za vožnjo motornega vozila je odvisna od vidne ostrine ( Pravilnik). Obstaja poseben predpisan obrazec za voznika motornega vozila z zahtevanimi vidnimi sposobnostmi, ki ga izpolni oftalmolog po opravljenem pregledu. On tudi poda mnenje o preostali delazmožnosti, ki ga oddate vašemu osebnemu zdravniku, ki vodi bolniški stalež.
LP dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close