Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Svetujte

Svetujte

Spostovani.Imela sem stiri operacije mreznice na levem ocesu.VId ni popoln in nikoli ne bo.Na desno oko vidim z ocalami.Ko sem bila na pregedu mi je oftamolog prepovedal voznjo za par mesecev.Kontaktirala sem kirurga in mi je jasno povedal,da lahko vozim in delam na racunalniku.Na izvidu pise prepoved voznje,a kirurg mi zatrjuje drugace.Jaz vidim dobro in sem zmozna voziti.Kaj narediti v tem primeru,ker izvid bo sel se na komisijo,da mi po vsej verjetnosti podaljsajo bolnisko,sama imam zeljo,da bi en mesec delala stiri ure.Cez en teden imam spet pregled,vendar pri drugem oftamologu.Kaj v tem primeru narediti,kirurga zelo tezko dobim,je pa rekel,da bo poklical,kako mi lahko prepovedo voznjo.
Na izvidu pise prepoved voznje,kirurg,ki me je operiral,zatrjuje da sem sposobna voznje
Vase mnenje prosim.

Za točen odgovor seveda manjkajo vaši podatki o korigirani ostrini vida vida na obeh očeh ter ostalih očesnih funkcijah, ki jih je opravil oftalmolog in ga predložite medicincu dela. Ostrina vida je n. pr. napisana v izvidih kot vdo: in vlo: ( vid desnega in levega očesa) v vrednostih od 1.0 (100% vida) do 0.01 (1% ostrine vida). Pred to navedbo so navedene dioptrije za očala, če so seveda potrebna. Ostale zahtevane očesne preiskave vsebuje priloga I tega pravilnika.
Spričevalo za zmožnost vožnje se pa določa po Pravilniku o zdravstvenih pogojih voznikov motornih vozil. Spričevalo o zmožnosti izda medicina dela.
LP , želim vam dobre rezultate,
dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close