Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Steklovina očesa pomoč

Steklovina očesa pomoč

Pri pregledu so mi na enem očesu napisali diagnozo: steklovina : levo odstop z Weissovimobročkom, poleg rjuhasta motnja.
Imam v roku 2 mesecev ponoven pregled.
Sem laik. Menda lahko pride do odstopa mrežnice.
Je to možno že prej preprečiti oz. operitati_

Navaden odstop očesne steklovine ( ablatio corporis vitrei) ni nevarno obolenje očesa. Po 60 letu starosti je to pogosten pojav, ki se kaže z bliskanjem in pojavom posameznih plavajočih motnjav. Vendar je potrebno takšno stanje opazovati, zato imate tudi kontrolo. Eventualna priraščenost na mrežnico bi bila lahko nevarna za natrganje mrežnice.
LP pozdrav, dr.Gorazd Kolar.

*******************************************

Pozdravljeni

po odstopu steklovine se navadno pojavita 2 simptoma, en je vezan ne pikice/motnjave drugi pa na bliskanje. Za prvega sem na različnih mestih prebrala, da se načeloma vsaj malo izboljša, na ostalo pa se človek navadi, kar mi je nekako tudi razumljivo. Za drugo zadevo pa nikjer ne piše nič o pričakovanem izboljšanju, se mi pa res ne zdi, da se na bliskanje človek navadi in da ga le to ne ovira preveč v življenju. Prosila bi torej za komentar glede bliskanja v smislu minevanja/zmanjševanja tega dela simptomov.

Hvala.

LP

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, pri takšnem izvidu je vaš očesni zdravnik gotovo pregledal mrežnico in ni našel nobene raztrganine. Odstop steklovine je skoraj reden pojav po 65 letu starosti. Ni nevaren, če je mrežnica v redu. Če bi slučajno opazil nove znake na očesu ( bliskanje, gostejše motnjave, slabši vid) pojdite takoj na predčasni kontrolni pregled. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close