Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Atropin-otrok

Atropin-otrok

Pozdravljeni

Z 10 mesecnim dojenckom sem bila na pregledu v ocesni ambulanti, ker malo skili. Ne zelo ampak vcasih malo.
Dobila sem atropin kapljice 1x na teden v eno oko. Pregled imava komaj cez 2-3 mesece. To je vse kar je tista zdravnica rekla. V nasem kraju je zelo malo teh ambulant.
Mene najbolj zanima,ce se tako malim lahko ze da te kapljice? Kako dolgo imajo ucinek? Naj omenim,da se ima skoz razsirjene zenice in sem v nedeljo dala prvic kapljice v oko.
Da ne sme na sonce mi je logicno ampak,da bom skoz doma v lepem vremenu pa je malo smesno. Tudi,ce oko pokrijem si vse odlepi.
Kaksni so lahko stranski ucinki za tako male? Prosim lepo za odgovore. Saj drugih informacij nimam glede teh kapljic in navodil.
Hvala in lp

Spoštovana,
Kot je razvidno iz vašega pisma, je vaš deset mesečni otrok dobil atropinske kapljice kot prvo tarapijo zaradi škiljenja. Boljšemu, neškilečemu očesu se s pomočjo razširitve zenice vid začasno zmanjša in tako prisili škileče oko za pravilno gledanje. Atropinski učinek ( zazširjenje zenice) traja približno 1 teden. Namesto atropinskih kapljic ( ki morajo biti pod ključem in le vam dostopne), je možno prekrivanje neškilečega očesa z obližem. Je pa potrebno pričeti takšno zdravljenje čim preje, da se ne bi razvila trajna slabovidnost škilečega očesa. Pogovorite se z vašo očesno zdravnico , ki vam bo gotovo stvar bolj razložila in povedala načrt za nadaljnje zdravljenje. Ugotovila bo tudi dioptrijo škilečega očesa.
LP Gorazd Kolar

*******************************************

Hvala vam za odgovor. Sem ga res zelo pricakovala.
Saj poskusam zalepit oko ampak zal si vse odlepi. Tako malemu otroku je tezko dopovedat,ker se ne razume.
Jutri (nedeljo) dam spet kapljico. Ucinek prejsnje se traja. A lahko s temi kapljicami zacne bolj skilit? Vem,da se oko mantra. Ampak ali lahko vpliva na oko negativno?
Hvala lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni
Spet se obracam na vas.

Danes sva imela pregled po 2 mesecih jemanja atropin kapljic v zdravo oko (1x na teden) Stari sedaj 1 leto.
Zdravnica je rekla,da se mora eno “kuro” dat skozi. Torej se naprej dajat kapljice. Ampak na 10 dni. Saj 1 kapljica mocno vpliva na oko in dolgo drzi.
Meni sicer to ne odgovarja. Te kapljice niso kar tako. Bojim se,da bom s tem pokvarila vse in naredila se vecjo skodo.
Saj se morama izogibat soncu in mocni svetlobi. Oko ima prakticno skoz crno. Gre tudi v vrtec in ne vem,ce se bodo tam drzali navodil.
Izvid: konvergentno konkomitantno skiljenje. Obcasno konvergira levo. Sprednja segmnenta BP. Izvid napisan na en dva tri.
Prosim povejte,ce je to normalno za tako malega otroka,da jemlje te kapljice tako dolgo? Ali lahko vmes prekinem vsaj 1x? rabim se mnenje od nekoga,ki se spozna na to.
Hvala Lp

zaradi daljše odsotnosti odgovarjam res pozno. Mislim, da je potek zdravljenja škiljenja uspešno končan. Zaupajte svojemu očesnemu zdravniku.
LP dr. Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close