Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija SPREMEMBE V OČEH

SPREMEMBE V OČEH

Pozdravljeni, prosim vas če mi razložite moje “stanje”.

Ko gledam vidim 2 TEMNOSIVI PIKI in 3 ČRTE. To je najbolj opazno, ko gledam v svetlo ozadje, kot npr. nebo ali steno.

Ko gledam samo z LEVIM očesom vidim 2 temnosivi piki, ki sta si narazen približno 1 cm, veliki pa sta približno 2 mm.
Ko gledam samo z DESNIM očesom pa vidim 3 črte (kot nekakšne laske).

Se pravi, da vidim 2 PIKI in 3 ČRTE. Ko z očmi grem levo-desno (ali gor/dol, pač pri prestavljanju pogleda), SE PREMIKAJO S POGLEDOM, V SAMEM OČESU SO VEDNO NA ISTEM MESTU (se NE prestavljajo/ plavajo po vidnem polju).

Kaj naj bi to bilo in ali je nevarno?

Sem tudi naglušna na obe ušesi (komplicirana naglušnost) od nesreče, ki sem jo imela pred enim letom, in se bojim, da ne bi oslepela.

Najlepša hvala.


Spoštovana,
premalo je podatkov, da bi lahko odgovoril pravilno na vaša vprašanja. Opisane pike in črte , ki jih tako natančno opisujete, so lahko motnjave v očesni steklovini ali tudi spremembe na očesni mrežnici.
Opisane spremembe so lahko komplikacije pri povišanem krvnem pritisku, sladkorni bolezni, posledica poškodbe, vnetja notranjih očesnih delov in še drugih vzrokov. Priporočam vam seveda obvezen pregled pri oftalmologu, ki vam bo našel vzrok opisanih težav.
Lep pozdrav, Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close