Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Otopel občutek v očesu

Otopel občutek v očesu

Pozdravljeni,
po zadnjem okulističnem izvidu (l. 2015) imam na levo oko -0,25 na desno pa -1,25, ostalih posebnosti ni bilo. Podobno je bilo tudi v prešnjih petih letih: levo med -0,25 in 0,50, desno med -1,00 in -1,25.

Očala nosim le za gledanje televizije, vožnjo, računalnik …

Vendar imam v desnem očesu občutek toposti, počasnosti, včasih celo, kot da bi imela nekaj čez zrklo, čeprav je na pogled povsem normalno … čutim ga drugače kot levo oko, včasih se mi zdi tudi, kot da imam z njim nekoliko manjši vidni spekter, ampak to se mi lahko le dozdeva.

Zanima me vaše mnenje.

Hvala.

Težave, ki jih navajate so zelo verjetno zaradi tega, ker ,kot tudi sami navajate, imate očala le občasno za gledanje televizije, vožnjo in računalnik. Ker imata vaši očesi različno dioptrijo, brez očal vidite na daljavo ostro le z desnim očesom, levo je vid zaradi kratkovidnosti meglen. Če ste stari okrog 50 let ali več, bi bile težave tudi pri gledanju brez očal na bližino, ker levo oko vidi ostro brez očal, desno pa megleno.Kljub temu priporočam zaradi opisanih težav še preiskavo očesnega pritiska in vidnega polja.
L:P: gorazd kolar

*******************************************

New Report

Close