Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Pekoče oči pri otroku

Pekoče oči pri otroku

Pozdravljeni,

moja skoraj triletna hči je pred kratkim prebolela norice. Pred tremi tedni (takrat so se že sušile) je začela tarnat, da jo peče oko. Notranji kotiček očesa je bil živo rdeč in peljala sem jo k pediatrinji, ki je ugotovila, da ni nič posebnega. Hči še vedno toži (že ves ta čas), da jo oči pečejo.

Prejšnji teden je imela zjutraj malo gnojčka v enem očesu, kar je po spiranju s fiziološko raztopino v dveh dneh izzvenelo. Ker ji naprej nisem več čistila očesa, se je gnojček ponovno pojavil (čisto malo) in oko je v kotičku rdeče in videti razdraženo. V ponedeljek sem jo ponovno peljala k pediatrinji, ki pravi, da ne vidi nič posebnega.

Danes je imela hči že v obeh očesih malo gnojčka, kljub temu da ji očesi umijem s fiziološko raztopino in v vsako kapnem po eno kapljico (na dan) navadne smetlike (Voglove kapljice). Danes je celo ponoči vpila, da jo peče oko, sicer pa o tem potoži večkrat dnevno.

Zanima me, ali mislite, da bi jo morala peljati na pregled k okulistu ali naj še malo počakam in čistim s fiziološko.

Hvala in lep pozdrav,

Neja.

Spoštovani,
v kolikor vas prav razumem, se vnetje po treh tednih izpiranja s FR in uporabe umetnih solz ni izboljšalo, ampak se stopnjuje. Torej je čas, za obisk oftalmologa.
Lp

New Report

Close