Med.Over.Net

Arhiv - sociala

Spoštovani, ta forum je zaprt za pisanje in je namenjen samo branju tematik s področja sociale. Tukaj lahko poiščete nasvet, v že odgovorjenih vprašanjih. V primeru, da bi želeli postaviti novo vprašanje, prosimo, da izberete področje, ki vas najbolj zanima in menite, da je najbolj primereno za vaše vprašanje.
Hvala za razumevanje.
http://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=71

osebni stečaj

Default avatar

muzo

odlična zamisel
Default avatar

muzo

če rabite konkretne informacije me kontaktirajte
Default avatar

fufy

Lep pozdrav. Mene zanima, če se v stečajno maso šteje tudi hiša očeta pri katerem imam prijavljeno stalno prebivališče, in sem lastnik 1/8 zemljišča. Strah me je namreč, da bi stečajni upravitelj prodal hišo in s tem očeta dali na cesto. Naj še povem da na tem naslovu že 5 let ne živim.
Default avatar

TINA KOVAČ-CSD

Pozdravljeni!

Vaše vprašanje ni pravilno naslovljeno za forum DSP, lahko pa si pomagate po drugi poti. Uporabite brskalnik in vpišite "stečaj", kjer boste našli kar nekaj informacij.

Upam, da vam uspe rešiti problem!
Lep pozdrav! Tina

* * * mislimo pozitivno, delajmo pozitivno, rešujmo težave pozitivno in živimo pozitivno naravnani * * *

****************************************************************************************************************************************************
Legenda:

DSP=denarna socialna pomoč, IDSP=izredna den. soc. pom., EBO=evidenca brezposelnih oseb, ZRSZ=zavod rs za zaposlovanje, ZUP=zakon o splošnem upravnem postopku, ZSV=zakon o socialnem varstvu, OD=otroški dodatek, SD=starševski dodatek, SN=starševsko nadomestilo, CSD=center za socialno delo, MDDZS=ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve, MO=materialna ogroženost
*****************************************************************************************************************************************************
Default avatar

fufy

Kako? A to ni tema glede osebnega stečaja?
Default avatar

fufy

Muzo kje vas lahko kontaktiram? Rabim nasvete glede osebnega stečaja. Prosim če mi lahko odpišete na [email protected]
Default avatar

TINA KOVAČ-CSD

DSP ne bo rešil stečaja, Centri (referat DSP) pa tudi ne rešujejo tovrstnih težav.
Lep pozdrav! Tina

* * * mislimo pozitivno, delajmo pozitivno, rešujmo težave pozitivno in živimo pozitivno naravnani * * *

****************************************************************************************************************************************************
Legenda:

DSP=denarna socialna pomoč, IDSP=izredna den. soc. pom., EBO=evidenca brezposelnih oseb, ZRSZ=zavod rs za zaposlovanje, ZUP=zakon o splošnem upravnem postopku, ZSV=zakon o socialnem varstvu, OD=otroški dodatek, SD=starševski dodatek, SN=starševsko nadomestilo, CSD=center za socialno delo, MDDZS=ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve, MO=materialna ogroženost
*****************************************************************************************************************************************************
Default avatar

vrtnica11

jaz imam pa naslednjo situacijo. Jaz in moj partner sva vzela kredit v Avstriji, oče ga je zavaroval s hipoteko - s hišo. Sedaj kredita ne moremo plačevati, ker sta oba ostala brez službe, zadeva je prišla že tako daleč, da je razpisana 1. dražba. Nekje sem zvedela, da bi se dalo urediti osebni stečaj in da se takšne stvari kot so dražbe lahko odložijo. Kdo bi zdaj moral prositi za osebni stečaj? Oče, da bi zavaroval hišo - da ne bi izpeljali dražbe ali midva, ki sva nosilca kredita?Prosim za kakšno koli informacijo. Na našem sodišču nič ne izvem, saj so me zabili z izjavo, češ če nismo plačevali kredita pa se ne moremo izogniti povrnitvi dolga in preprečiti dražbe.
Default avatar

vrtnica11

MUZO kje vas lahko kontaktiram glede osebnega stečaja?
Default avatar

Menka

Spoštovani forum-ci.
Tudi jaz sem se obračala na vse možne institucije, pa sem nato slučajno po priporočilu kolega poklicala na Pravnika- d.o.o. iz Dunajske ceste in so mi pomagali pri celotnem postopku, res sem bila zadovoljna. In zdaj sem že sklep prejela - imam preizkusno dobo 2 leti, v roku štirinajstih dni pričakujem kontakt z upraviteljem. Sama nisem mogla verjeti, da je to res. Pa še plačala nisem veliko - sem pa z veseljem. In res samo 2 leti sem dobila preizkusno dobo, pa imam precej dolgov. Srečno.
Default avatar

TINA KOVAČ-CSD

No, bravo!

Vsekakor pa, upam, da bo čim manj osebnih stečajev!!!!
Lep pozdrav! Tina

Legenda:

Default avatar

mihata

vidim da veliko več nas je ki smo nezmožni plačevati svoje dolgove
sam sem tudi v težki situaciji zgubil službo 1leto nazaj takoj po tem imel nesrečo in bil nezmožen delati 7mesecev od takrat ne najdem zaposlitve na ZZZS katastrofa briga tiste mlade deklice na šalterjih za nas na CSDju so mi tri mesece vmes dajali podporo minimalno v tem času mi je banka prekinila pogodbo za kredit ki sem ga imel in zdaj sem jim dolžan vrnit v enem kosu ves znesek ,ki bi ga moral še 5let odplačevati zraven prihajajo še računi in dolgovi se mi višajo v nedogled.
vse več razmišljam o osebnem stečaju

če ima kdo voljo da mi malo bolje to razloži naj mi PROSIM piše na [email protected]

hvala in upam da se nam vsem rešijo težave in da tale naša mala državica začne svoj denar služiti ne pa krasti svojim državljanom in da bi se začeli z ljudmi ukvarjati kot z ljudmi ne pa kot z kravami ki samo delajo zato da se molzejo!
Default avatar

ooooo

prosim če mi odgovorite? če je kaj većji dohodek če preživljaš še tri otroke kot minimalen dohodek 572,oo evru
Default avatar

777

Pozdravljeni

Zanima me začetek osebnega stečaja. Sprva je verjetno potrebno prositi nekega odvetnika za pomoč? Ker denarja ni, se bomo odločili za brezplačno pravno pomoč. Na internetu sem najdla obrazec za dodelitev le-te. Torej izpolnim in oddam na sodišču v kraju iz katerega prihaja kolega, kateri je potreben osebnega stečaja? Zanima me ali se istočasno odda še vloga, da ga oprostijo tistega začetnega predujema (cca 2000 €) in sodnih taks za začetek osebnega stečaja? Kje najdem te vloge? Ali je potrebno prvo pridobiti brezplačno pravno pomoč in šele nato urejati dalje?

Zelo bi bila vesela, če bi mi dali informacije o zaporedju dogodkov...

Hvala in lepo pozdravljeni