Med.Over.Net

ARHIV - zdravstvo

Spoštovani, ta forum je zaprt za pisanje in je namenjen samo branju tematik s področja zdravstva. Tukaj lahko poiščete nasvet, v že odgovorjenih vprašanjih. V primeru, da bi želeli postaviti novo vprašanje, prosimo, da izberete področje, ki vas najbolj zanima in menite, da je najbolj primereno za vaše vprašanje.
Hvala za razumevanje.
http://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=467

vodikov peroksid

Default avatar

Alen Tokmadžič

če sem falil forum, bi prosil, da moderator prestavi vprašanje v pravi forum.

glede kozumiranja vodikovega peroksida z koncentracijo 3% bi vprašal:
- kolikšen je odmerek (rečmo v kapljicah ali še bolj natančno v mili litrih),
- kolikokorat na dan se ta odmerek vzame in
- koliko časa, približno, naj bi potekala neka splošna povprečna preventivna čistilna kura?

hvala in LP.
Default avatar

ODGOVOR

nISEM URED
Tudi jaz že nekaj časa iščem ANALITIČNI ... to je PREHRAMBENI VODIKOV PEROKSID!!!, ki NIMA DODANIH STABILIZATORJEV... ker vodikov peroksid ni stabilen, in je tudi eksploziven, so vsem tem frizerskim, lekarniškim 3% in 30% koncentracijam dodani stabilizatorji, kar pa ni primerno za uživanje!!

Sicer se je včasih dobil v Merkurju 35 % , sedaj pa bi morala kupiti večjo količino!!
V Avstriji, Nemčiji, Švici ga zaradi možnosti zlorabe ni za dobiti, (odredba EU - ko sem tam povpraševala, toliko da niso poklicali protiteroristične enote)... tudi pri nas ob nakupu višje koncentracije zahtevajo osebne podatke!!
Razmišljala sem, da bi se obrnila tukaj direktno na proizvajalca, oz. naj bi se uporabljal v živilski industriji, predvsem mlečni???

Upam, da niste pričeli z uživanjem v lekarni ali drugje kupljenega vodikovega peroksida, ker ima, kakor sem zgoraj zapisala dodane stabilizatorje in je to izredno nevarno, saj lahko nastanejo pogubne reakcije!!!
PRAV TAKO SE MORA REDČITI OZ. PITI Z DESTILIRANO VODO!!!
IN 2 URI PRED JEDJO!!
Default avatar

Jaaaa

Ja, ma se ne da dobiti tega čistega prehrambenega nikjer več?!?!
Tudi destilatorjev s stekleno posodo glih ni za dobit ... če bi se dalo, bi prec nabavli!!