ARHIV - zdravstvo

Prehrana za booljše počutje, odvajanje vode in počasno nižanje teže

Default avatar
-Jana- je napisal/a:
Gospa Meta, če se ne motim je tole tudi reklama pa je kljub temu gor. Jaz bi tudi imela nekaj v zvezi z prehrano in zdravjem za oglaševati a se bojim da mi ne boste dovolili.
Default avatar
Se strinjam, nisem niti opazila, sem dala podatke ven, kar se same dr.Sentočnik tiče pa je ZDRAVNICA, znana vsem in mislim da tovrstne reklame niti ne potrebuje.

Vsekakor pa je za ščitničarje bistveno, da jih obravnava STROKOVNJAK, ker je naša presnova posebna - recimo- ne smemo jemati stimulatorjev imunskega sistema itd... ker je avtoimunska bolezen spoecifično stanje.

Noben forum ne dovoljuje reklamiranja, velikokrat skušajo ljudje to narediti na prefinjen način (sem probala in meni ful odgovarja,. poizkusite še vi...) na koncu pa se izkaže, da so to prodajalci osebno (prehranskih dodatkov itd..)

Če ima kdo kaj res koristnega za ščitnične bolnike, naj se obrne na društvo, vodstvo ali vodje skupin, skupaj bomo presodili če je to res koristno za člane. Če je, se zadevo lahko predstavi na srečanjih članov - in na članih je potem odločitev če se odločijo za stvar.

Kar se tvoje ponudbe tiče - napisala si, da imaš "nekaj", poskrbi, da ti bo na forumu možno poslati mail ali ZS, če koga zanima kaj imaš, te bo klontaktiral. Če pa imaš kaj res zelo koristnega prav za nas ščitničarje, pa kot rečeno, se javi Metučljčici
Meta Jurečič

Društvo za pomoč pri obolenjih ščitnice
www.metuljcica.si

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dana intuicija, da ločimo med enim in drugim.
Default avatar
Rada bi izvedela kaj več o virusnem obolenju ščitnice.Če je kdo prebolel naj mi napiše kaj in kako ..
Default avatar
Prosim te, če odpreš novo temo in pod naslovom "Virusno obolenje ščitnice" objaviš isto vprašanje.
Tako bo bolj vidno in ga bodo drugi prej op'azili. Tudi samo vsebino vprašanja - ker pač ne sodi med prehrano in ga zato morda kdo ne bi niti opazil.
Meta Jurečič

www.metuljcica.si

Default avatar
Ojla vsem! ;)

Sem se priključila temi, ker vidim, da so mnenja precej različna, sama pa se tudi zelo veliko ukvarjam s tem področjem.

Sem ena tistih, ki ljudi prepričujem, da se za gibanje vedno čas najde, če je le želja dovolj velika. Sama pretečem vsak dan povprečno 15 km in sem zaposlena od jutra do večera... Dan brez gibanja je zame izredno naporen in kar nekaj manjka.

Verjamem, da niso prav vsi narejeni za neke ekstremne športne podvige, vendar prav vsak lahko najde nekaj kar mu je najbližje. Že polurni sprehod je bolje kot nič...

Kar pa se tiče prehrane, se mi zdi, da mnogi prehitro nasedejo vsem mogočim obljubam o hitrem in uspešnem hujšanju. To je za telo izredno invazivno in prinese preveč slabe volje.

Moje glavno pravilo je: nepredelena, ekološko pridelana sezonska hrana... stran z belim sladkorjem, belo moko, sladkimi pijačami, umetnimi sladili in ne se bati maščob in npr. mesa. Zakaj bi kupovali razne margarine, sadne jogurte z ogromno škodljivimi dodatki, predelane mesne izdelke, čipse in ostalo hrano, ki ruši hormonsko ravnovesje in škodi imunskemu sistemu? Ko se odpravite v trgovino, nikar ne pozabite pred nakupom nekega izdelka prebrati etikete. Če je na izdelku ni, sama sploh ne pomislim, da bi to kupila (razen npr. žitarice in drugo kar ni predelano). Le zakaj govorimo o spomladanski utrujenosti? Prav zato, ker se ljudje čez zimo zanemarijo, jedo več kot je potrebno, se bojijo mraza in se raje večino časa zadržujejo v močno ogrevanih prostorih.

Kar se tiče vsega po malo, se ne bi strinjala. Zgoraj naštetega in še marsičesa preprostno ne potrebujemo. Seveda je jedilnik primeren vašemu delu, porabi skozi dan, ampak vseeno neka osnovna pravila obstajajo.

Samo poglejmo našo mladež kako zelo nezdravo se prehranjuje... Tukaj so glavni starši in tudi šole, ki v večini za to še vedno nimajo dovolj posluha.

Jejte lokalno pa četudi kdaj bolj mastno, tudi to je del zdravja in posledično dobrega počutja!

Srečno vsem!
Default avatar
Draga Meta, hvala za vse te svoje prispevke, v katerih nam pomagaš s svojim znanjem in izkušnjami.

Glede tega, pa bi rada še dodatno tvoje pojasnilo. Napisala si:

"Vsekakor pa je za ščitničarje bistveno, da jih obravnava STROKOVNJAK, ker je naša presnova posebna - recimo- ne smemo jemati stimulatorjev imunskega sistema itd... ker je avtoimunska bolezen specifično stanje."

Torej, da ne smemo jemati stimulatorjev imunskega sistema itd ... ker je avtoimunska bolezen specifično stanje.

Ja, to razumem. A kako pa je, če so ti ščitnico odstranili (karcinom). Kolikor jaz razumem v tem primeru nimaš avtoimunskega obolenja. Ali pač?

Res te prosim, če bi mi poskusila ti ali pa kdo drug malo raztolmačiti okrog tega.

Imam zelo slab imunski sistem in nekako se moram dvigniti. Kako naj si pomagam?

Hvala in lep pozdrav.
Mari
Default avatar
Tudi sama sem brez ščitnice in čisto po logiki, JA, se strinjam, seveda mi NIMAMO avtoimunske bolezni (vsaj ščitnične ne) in je tudi nikoli nismo imeli.
Zato seveda gornje ne velja za nas in ti mirno vzami dodatek... kot želiš.
Tega je ogromno, po mojem vse po malem deluje... Recimo ameriški slamnik, kaka "domača" reč... Sama jemljem že vrsto let Megahidrat in Fidiprotekt.. Pa Omega3 - ribje olje ali laneno, ali dodatek... katerikoli...
Izbrati je treba kar po lastnem občutku nekaj, čemur "zaupamo".
Meta Jurečič

www.metuljcica.si

Default avatar
Pozdravljeni tudi jaz imam subakutno vnetje scitnice,srce mi razbija ko noro,mislim da je posledica nespanja po porodu zaradi dojenja,splala nic,tamala je stara 18 mesecev,zredilaxsem se 20 kg,imam hipertirozo,stalno pod stresom itd...imam beta blokatoje,pa antidepresiv,vcasih cisto na tleh,ne vem al lahko telovadim,lp
Default avatar
Pozdravljeni,

bom kar na tej temi vprašala. Imam avtoimuno bolezen, ščitnica mi ne deluje zato tudi jemlem hormon. OK prehrana vem kako in kaj se moram prehranjevati. Le zajterk bi bilo bolje da imam v kosmičih kaj drugega kot kafir ali jogurt. Ampak enostavno ne najdem nadomestka.
Tako so moji zajtrki: kafir ali jogurt (oboje polnomastno tistih z manj maščobe se izogibam), kosmiči (rženi, ovseni,..), maline, še kako drugo sadje (če je sezonsko ali pa sem ter tja kaka banana), cimet, ingver, mešanica semen, včasiš še malo 70 ali več % čokolade.

To mi tudi paše.

Imam pa drugo stvar. Načeloma so mi sedaj vision THS poštimali in se počutim bolje. Pred pol leta je bila katastrofa, utrujenost za znort. To je sedaj bolje. Bi pa zelo rada telovadila, sem kar živčna če no morem. Vendar se poskušala tečt, pa med tekom je bilo ok potem pa sem se cel dan počutila kot pred jemanjem hormonov.

Ali je možno da če bi želela biti bolj aktivna da bi morala imeti višjo dozo? Ne vem kako ste ostali to reševali?

Saj plan imam da septembra spet začnem s tekom in v fitness potem pa gren na pregled krvi pa da vidim kako in kaj. Ker sama si nebi kar doze večjala in manjšala.

Ali so res vrtoglavice lahko posledica nedelovanja ščitnice, ste imeli tudi vi vrtoglavice?
Default avatar
Mislim da si se prav odlocila glede kontrole, aktivnosti in tablet. Lahko se zgodi , da zaradi vecje aktivnosti potrebujes malo visjo dozo.
Vrtoglavica je lahko od prenizke doze , ni pa nujno.
Vsekakor delas prav da se poslusas tako pri hrani kot pri aktivnosti.
Meta Jurečič

www.metuljcica.si