Med.Over.Net

ARHIV - zdravstvo

Spoštovani, ta forum je zaprt za pisanje in je namenjen samo branju tematik s področja zdravstva. Tukaj lahko poiščete nasvet, v že odgovorjenih vprašanjih. V primeru, da bi želeli postaviti novo vprašanje, prosimo, da izberete področje, ki vas najbolj zanima in menite, da je najbolj primereno za vaše vprašanje.
Hvala za razumevanje.
http://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=467

Strah

Default avatar

zupa

Pozdravljeni,

sem v 10 tednu nosečnosti po IVF (5 poskus) in neprestano živim v strahu kaj vse se lahko zgodi, ali bom donosila, ali bo kaj narobe s plodom, ali sem sploh še noseča - zadnji UZ sem imela v torek in je bilo vse o.k. - čeprav se ni videl RM, je ginekologinja rekla, da če se je na prejšnjih dveh v bolnici videl je ne skrbi - mene pa..., ipd.
Prosim pomagajte mi kako naj odmislim te skrbi in kako se naj skrbim, saj se zbujam ponoči, čez dan sem vkrču, imam tesnobo... Poleg vsega pa se bojim, da bi moje skrbi in strah vplivale na razvoj mojega otročička. Skratka začaran krog.
Hvala za vašo pomoč.

Nataša
Default avatar

doks

Spoštovana,

Verjamem vam, da je hudo in da vam rojijo vse mogoče misli. Seveda lahko gre kaj narobe, a je verjetnost, da se to zgodi, z vsakim dnem, ki gre mimo vedno manjša.
Zato kar korajžno naprej in uživajte v nosečnosti. Pojdite v družbo, zabavajte se in poskusite odmisliti "črne misli".

Del odgovora sem vam poslal preklo zasebnega sporočila.
Sergej Pušnar, dr.med.,spec.ginekologije in porodništva
Naročanje na hipnoterapijo od poned. do petka od 7.30 - 8.00 in od 20.00 - 20.30 na GSM 040 799 427
Default avatar

fani80

Tudi jaz sem v podobni situaciji kot uporabnica zgoraj. Sem v 7 tednu nosečnosti, pregled pri ginekologinji imam šele maja tako, da ne vem, če je z nosečnostjo vse ok. Leta 2009 sem imela dve neuspešni nosečnosti inzaradi tega vsak dan mislim na to, da bi bilo lahko kaj narobe, nikakor se ne morem znebiti teh misli. Imam občutek kot, da samo še čakam, da bo šlo spet vse narobe.

Imate tudi zame kakšen podoben nasvet?

Hvala za vaš odgovor.
Default avatar

doks

Spoštovana,

Seveda lahko gre kaj narobe. Vedno lahko gre kaj narobe, a gre na srečo le redko.

In kaj lahko pridobite ali izboljšate s sekiranjem in stalnim razmišljanjem o tem ? Čisto nič.

Tudi za vas velja enako.
Pojdite v družbo, posvetite se partnerju in imejte se fino, ukvarjajte se z vašimi hobiji in uživajte.
Nosečnost je zato, da se v njej uživa. In se lahko, samo če se to res želi.

Tudi sproščanje bi vam koristilo - umsko in fizično.
Del odgovora sem vam poslal preko zasebnega sporočila.
Naročanje na hipnoterapijo od poned. do petka od 7.30 - 8.00 in od 20.00 - 20.30 na GSM 040 799 427
Default avatar

piaa25

Spoštovani,

zdravim, se zaradi neplodnosti in so mi sedaj predlagali IVF. Zelo me skrbi, ker ne morem odklopiti želje po otroku, se trudim, pa ne gre. Zelo rada bi premagala ta strah oz. to preveliko željo po otroku, preden grem v postopek IVF, da bi bilo mogoče več uspeha oz. da me neuspeh ne bi tako spravil na tla, da bi ga lahko premagala z optimizmom.

Prosila, bi vas, če imate tudi zame kakšen nasvet.

Že vnaprej se vam lepo zahvaljujem za odgovor.

LP
Default avatar

doks

Spoštovana,

Predpostavljam, da ste prebrala moj prispevek na tem forumu: Neplodnost in stres.

Hipnoterapija pomaga, da se anksioznost, depresija in strah, ki mnogokrat spremljajo pare v postopku zdravljenja neplodnosti, precej zmanjšajo.

Kam se lahko obrnete za pomoč, sem vam poslal v zasebnem sporočilu.

Srečno.
Default avatar

Lara 22

Pozdravljeni.

tako kot moje predhodnice je tudi mene zelo strah izgube plodu, sem v 23 tednu in prvič noseča. v prvem trimesečju sem zelo pogosto krvavela, enkart huje, pa je nekako šlo do sedaj. Posteljico imam nizko, ginekolog me je opozoril na možnost krvavitve pri tako nizko ležeči posteljici - ni izključeno, da prav to ni bil razlog za krvavitve v prvem trimesečju.

Od kar mi je to povedal, sem čisto izgubljena, nosim samo bele spodnje hlačke, da bi lahko opazila kakršenkoli izcedek, ne hodim na obiske, izogibam se družbe, venomer gledam samo v hlačke. Ne bi prenesla, da bi se mi krvavitev zgodila na kakem obisku.
Grozno je. že tako sem malo naravnana k strahu za zdravje, zdaj pa še tole.
Enostavno se mi zdi, da ne morem več naprej, ponoči se zbujam in doživljam napade panike, s hitrim pulzom, saj mine takoj, pa vendar... Večkrat dnevno izmerim plodov utrip z dopler napravico,... Prebiram članke o smrti ploda, pogovarjam se z mamicami, ki so otroka izgubile,... Je to depresija?

Bi AT pomagal?
Default avatar

doks

Da se naučite avtogeni trening, potrebujete vsaj 2 do 3 mesece, enako velja za izvajanje avtohipnoze (včasih še dalj).
Torej, v poštev pride le hipnoterapija.
Default avatar

kara

Spoštovani, a lahko še sem gor napišete, kje se lahko naučimo avtogenega treninga?
Hvala in lep pozdrav.
Default avatar

doks

Žal ne morem, ker ni prav, da komurkoli javno delam reklamo.
Odgovor poslan preko zasebnega sporočila.