Med.Over.Net

ARHIV - zdravstvo

Spoštovani, ta forum je zaprt za pisanje in je namenjen samo branju tematik s področja zdravstva. Tukaj lahko poiščete nasvet, v že odgovorjenih vprašanjih. V primeru, da bi želeli postaviti novo vprašanje, prosimo, da izberete področje, ki vas najbolj zanima in menite, da je najbolj primereno za vaše vprašanje.
Hvala za razumevanje.
http://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=467

savna in kopalke

Default avatar

ali je kaj resnice v tem

Živjo

Kolegici se je zadnjič pripetila manjša nevšečnost. S kopalkami je šla v savno in so jo ven nagnali.

Ker ima sama zaradi takšnih in drugačnih osebnih razlogov težave z goloto, jo je stvar še dodatno prizadela. Kar jo zanima je, ali je res to, kar so ji rekli in sicer: da kopalke škodijo zdravju v savni in jih mora zato sleči? Češ, da naj bi bile zaradi vročine škodljive.

Ali je kaj resnice v temu? Kaj svetujete kolegici, kako naj se ravna v savni, saj ne bi rada je nehala obiskovati, vendar jo je od zadnjič kar strah spet stopiti vanjo.

Hvala in lep pozdrav
Default avatar

Olivera S.

Pozdravljeni,

v savne se po pravilih vstopa gol, da te nič ne moti in ne ovira.
Zaradi obilnega potenja ni priporočljivo vstopati v savno s kopalkami, lahko redko pride do kožnih alergijskih reakcij.
Je pa tudi res, da imajo v posameznih savnah različna pravila, vendar gostom v vseh savnah ponudijo brisače in rjuhe.
Vaši prijateljici svetujem, da se pri savnanju ovije v brisači in mislima, da se bo tako rešila neugodnost.

Lep dan in lep pozdrav,
Olivera Svilar - Kanjovsky, dr.med.
akupunkturolog

Terme & Wellness LifeClass
http://www.lifeclass.net/
Default avatar

poznavalka

ali je kaj resnice v tem je napisal/a:
Živjo

Kolegici se je zadnjič pripetila manjša nevšečnost. S kopalkami je šla v savno in so jo ven nagnali.

Ker ima sama zaradi takšnih in drugačnih osebnih razlogov težave z goloto, jo je stvar še dodatno prizadela. Kar jo zanima je, ali je res to, kar so ji rekli in sicer: da kopalke škodijo zdravju v savni in jih mora zato sleči? Češ, da naj bi bile zaradi vročine škodljive.

Ali je kaj resnice v temu? Kaj svetujete kolegici, kako naj se ravna v savni, saj ne bi rada je nehala obiskovati, vendar jo je od zadnjič kar strah spet stopiti vanjo.

Hvala in lep pozdrav

Potem bi bilo pa za tvojo prijateljico naravnost idealno savnanje v Italiji; tam je vstop v savno obvezen (!) v kopalkah, pa ponavadi so še ločene na moške in ženske (tudi po hotelih in wellness centrih).
Jaz občasno tako trpim, ko v Italiji z možem ne moreva v noben dober wellness center - ker sva pristaša gole kože v savni, po potrebi zavita v brisačo in pa da greva skupaj...

Imam pa pred leti zelo slabo izkušnjo v enem izmed "zvenečih" ljubljaskih savnarijev; gospa lastnica, že precej v letih je hodila za nama z možem od vstopa v savno naprej - mislila je, da sva prvič, pa nisva bila, ker sva bila pred letom dni, pa nje takrat ni bilo tam. Celo stala je za nama, ko sva se tuširala. Ko sem se po uvodnem tuširanju ovila v brisačo, je stegnila roko proti meni in mi hotela brisačo vzeti, rekoč: "Ja pri nas hodimo pa goli naokrog!"- pa ni bilo okrog mene nobenega golotneža - očitno si me je hotela samo ogledat v živo. Sem rekla, da to je pa nedopustno, da vleče z mene dol brisačo vpričo moža - pa se med momljanjem obrnila in šla.Potem spet nova dogodivščina: v finski savni me je na vsak način prepričevala pred vsemi, da moram spit alkoholno-zeliščni zvarek, ki ga je prinesla na pladnju za vse, ki so bili ta čas notri v savni; pa sem ji rekla, da jaz žganjic ne pijem, še najmanj pa ne v savni, ker nisem neumna, in da dobro poznam reakcije svojega organizma in kaj bi pitje alkohola v savni zame pomenilo. Skartka, tudi takrtni obiskovalci so priznali, da jim je gospa "težila" po več mesecev, preden jih je pustila pri miru - in še to so dodali, da ni pustila na pol sedeti ali ležati po savnah, ker ni mogla potem stlačit noter več obiskovalcev v stilu sardin v škatlo - ma kakšen užitek pa je hoditi v tako savno, ko nekdo za teboj neprestano leta in ti vsiljuje neka svoja pravila in nenormalne stvari? Pa taka škoda, ker je sam center zelo lep in imajo tudi zelo dober kozmetični salon.
Lahko si mislite, da naju tam nikoli več niso videli. Uživava raje drugje.
Default avatar

gri5zli

omenila si da moraš> spit alkoholno-zeliščni zvarekbadrijan razrčen z vododržal < hišnega reda je moral takoj zapustiti.