Najdi forum

Pozdravljeni!
Nevem če tema spada ravno sem, a poskusiti ni greh.
Po 3 splavih (16t, 7t in 10t) mi je, po odstranitvi pregrade končno uspelo donositi zdravo deklico. Ob prebiranju raznih člankov pa sem v zadnjem času večkrat zasledila MTHFR mutacijo gena in slike, ki nakazujejo kakšni so znaki (štorkljin ugriz na zatilju, močneje vidna vena pri nosu in luknjica nad ritko) in sem ugotovila, da ima moja deklica v bistvu vse tri znake. Zasledila sem tudi, da naj bi se odsvetovalo cepljenje oziroma naj bi se z njim malo počakalo. Danes sem znake opisala pediatrinji in jo povprašala za mnenje, ta pa je bila začudena, kot da za to sliši prvič in mi svetovala, naj se obrnem morda na ginekologa.. Neke povezave ravno ne najdem, glede na to da je pravi naslov genetik in da naj bi se pri tem lahko povečala možnost za splav zaradi slabe presnove folne kisline in ostalih vitaminov. Mi morda lahko poveste kaj več o tem in seveda ali bi bilo morda smiselno testiranje in kako to poteka? Ker vpliva na plodnost in možnost splava se mi zdi to zelo pomemben podatek (pa čeprav bo hčeri to prišlo prav šele čez 20let ali več), saj ne želim, da doživi isto zgodbo, kot sem jo doživela jaz. Morda še dodam, da sva s partnerjem imela opravljen kariotip, kateri je pokazal, da je z nama vse v redu. Hvala

New Report

Close