Najdi forum

Hipertenzija

Pozdravljeni,

Stara sem 32 let in ze deset let jemljem zdravila za hipertenzijo.
Prvi dan zadnje menstruacije sem imela 14.7.
Do 25.7. sem jemala Prenesso 4mg, 1xna dan, od 25.7. pa Loristo 50 mg, 2xna dan, od 31.7. pa poleg Loriste se 1x na dan Amlopin 5mg.

Poleg vsega tega sem 25.7.2018 sem zacela jemati Ospamox 1000 mg-2x na dan, ki so mi ga potem 31.7.2018 zamenjali s Summamedom, ki sem ga jemala 3 dni, 1x na dan- imela swm pljucnico (31.7.2018 sem bila tudi na rentgenu pljuc). 1 teden sem tudi vdihavala Berodual.

Vceraj sem naredila test nosecnosti, ki je bil pozitiven, zato do nadaljnega ne bom vec jemala zgoraj omenjenih zdravil za hipertenzijo-narocila sem se k zdravnici, da mi cimprej zamenja zdravila.

Zaradi vsega kar sem jemala me zanima, ali je boljse prekiniti nosecnost zaradi moznih okvar ploda?

Pozdravljeni,
Nikar ne razmišljajte o prekinitvi nosečnosti. Za sedaj ni nobenega razloga za to. Na osnovi poznavanja razvoja zarodka in trajanja nosečnosti lahko sklepamo, da ni mogel biti izpostavljen zdravilom, ki ste jih uživali do približno 8. avgusta. Doza rtg obsevanja pri slikanju pljuč, kateri je bil zarodek izpostavljen pa je zanemarljiva. Pomembno je, da pričnete čimprej uživati zdravila, za znižanje visokega pritiska, ki so primerna za nosečnost. Visok pritisk bi namreč lahko sčasoma povzročil zadebelitev sten žilja v posteljici, skozi katero plod diha in se prehranjuje. Upam, da pridno uživate folno kislino.
Vse to pa vam bo zagotovo obrazložil tudi vaš ginekolog na prvih pregledih. Ultrazvočno bo tudi preveril, če se je plod uspešno vgnezil in se primerno razvija.
Lep pozdrav,

New Report

Close