Najdi forum

3 spontani splav

Pozdravljeni,

prejšnji teden sem imela tretji spontani splav 7-8 tednov in so plod poslali na preiskave.

Dobila sem odgovor, da genetske diagnostike ni bilo mogoče izpeljati, ker v vzorcu ni bilo horionskih resic.
Zanima me kaj točno bi ti pomenilo?
In napisali so da priporočajo kromosomsko preiskave pri obeh. Kaj točno to pomeni in kaj s tem ugotovilmo?

Hvala in lepo pozdravljeni.

Pozdravljeni,

Zapisano pomeni, da so v laboratoriju ugotovili, da v prejetem tkivu ni bilo tkiv zarodka in tudi ne njegovih membran oziroma horionskih resic. Ta tkiva so se lahko izločila že prej, s krvavitvijo ali z resorbcijo. V prejetem vzorcu so bili verjetno le delci maternične sluznice in strdki vaše krvi, ki niso primerni za genetsko analizo.
Eden od možnih vzrokov za ponavljajoče spontane splave je, da en od zdravih partnerjev nosi uravnoteženo kromosomsko preureditev, ki lahko vodi v pogostejši pojav kromosomske napake pri zarodku. Zarodke s kromosomsko napako narava v veliki meri izloči kot spontani splav v zgodnji nosečnosti. S kromosomsko analizo obeh partnerjev se ta vzrok lahko izključi ali potrdi.
Lep pozdrav,

New Report

Close