Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT Mr glave s kontrastom in načrtovanje zanositve

Mr glave s kontrastom in načrtovanje zanositve

Spoštovani,
ne vem točno, če sem se z vprašanjem prav obrnila, v kolikor, se vnaprej zahvaljujem za odgovor.
Torej zanima me naslednje predvideno imam magnetno resnonanco glave in vratu po protokolu za multiplo sklerozo (določeni simptomi, ki pa niso z gotovostjo diagnosticirani in zaradi preventive torej slikanje, da se morebitni sum z gotovostjo izloči).
zanima me v primeru uporabe kontrasta, ali so kakšni zadržki časovni pri načrtovanju zanositve takoj po opravljenem slikanju.
Je potrebno morebiti koliko časa, morda m. ciklov počakati? Če da, koliko časa? In če morebiti veste koliko časa potrebuje vbrizgani kontrast, da se izloči iz telesa oz. kakšen bi lahko bil njegov vpliv na nosečnost?

Prijazna hvala za odgovor.
V kolikor vprašanje ni povezano z vašim področjem, bom hvaležna, če mi svetujete, kdo bi mi lahko podal odgovor.

Spoštovani,
Svetujem, da do takrat, ko boste imeli MR glave s kontrastom po protokolu, ne bi zanosili. Kontrast se izloči v veliki meri že v 24 urah, v celoti pa v 48 urah po slikanju. Če želite biti zelo previdni lahko poskusite zanositi že po prvi menstruaciji po slikanju. Če pa zanosite po slikanju že prej pa tudi ne bo nič narobe.
Lep pozdrav,

New Report

Close