Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT Mozaična trisomija q10

Mozaična trisomija q10

Spoštovani,

Prosim vas za razlago izvida o presejalnem testu zarodkov. Pri zarodku je bila ugotovljena trisomija q10 v mozaični obliki in v celicah trofoektoderma. Mozaična anevplidija (duplikacija segmenta 10q).

Zanima me kako se ta genetska napaka odraža na otroku v primeru, da rodim otroka s tem genomom.

Že vnaprej hvala za odogvor. Sem namreč malo na trnih in bi želela še eno menje.

Hvala, Andreja

Spoštovani,
pomen mozaične trisomije trofoektoderma za plod je potrebno ovrednotiti z nadaljnimi preiskavami.
Lep pozdrav,

Hvala za odgovor. Prosim vas za nasvet. Ta zarodek želijo vstaviti, KER JE OK. Jaz pa se morem sedaj odločiti ali to želim ali ne. Dejansko mi niso znali povedati, kakšen je otrok s to genetsko napako. KAJ TO POMENI ZA OTROKA. PROSIMPOMAGAJTE, KER SEM PRED ODLOČITVIJO IN S A S PARTNERJEM PRAV ZMEDENA.

nova
Uredništvo priporoča

Žal je najmanj kar bi za to potrebovala, originalni laboratorijski izvid, saj niste napisali kateri segment 10q je podvojen. Razumeti je tudi, da gre za predimplantacijsko genetsko diagnostiko ali pač ne (?). Zelo rada bi vam olajšala skrbi, vendar to žal ni mogoče. Upam, da se je kljub temu dobro izteklo.
Lep pozdrav,

New Report

Close