Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT Eksostza na dlesni

Eksostza na dlesni

Zdravo,

zobozdravnik me je “opozoril”, da imam na dlesnih izrastke, zdi se mi da je rekel eksostoze in da če je imel kdo v družini težave (rak?) s prebavili, da je lahko povezano. To je bilo pred 5 leti in na zadevo sem nekako pozabil.

Sedaj sem star 35 let in so še kar prisotne, do kakšnih sprememb v tem času po občutku ni prišlo. Zadeva je nemoteča (sam jo ne bi opazil), če pa vzdignem zgornjo ustnico in podrsam s prstom pa res čutim neke dokaj ostre izbokline iz dlesni nad zobmi. Kakor mi je znano v družini nimamo težav s prebavili.

Sedaj že dlje časa čutim bolečino v levi spodnji strani prsnega koša, kar je baje lahko povezano tudi s prebavili.

Menite, da so eksostoze res lahko pokazatelj kakšnih genskih nepravilnosti, ki imajo vpliv tudi na prebavila (črevesje)? Priporočate kakšen pregled?

Zdravo,
izolirane eksostoze dlesni niso genetska bolezen in vzrok njihovega nastanka ni poznan. Ponavadi ne povzročijo nobenih težav in niso povezane z bolezenskimi procesi v drugih organih. Njihova povezava z rakom ali drugimi boleznimi prebavil mi ni poznana.
Eksostoze dlesni so lahko tudi del kompleksnih genetskih sindromov vendar je to manj pričakovano.
Priporočam pregled in ev. preiskave zaradi bolečin, ki ste jih opisali pri svojem družinskem zdravniku in pogovor z zobozdravnikom o medicinski diagnozi sprememb na vaših dlesnih. Šele ugotovitev kliničnih diagnoz bi omogočila presojo in eventuelno potrditev genetskega vzroka.
Lep pozdrav,

New Report

Close