Najdi forum

Slab izzid

Pozdravljenei,
Kombinacija nuhalne dht je bila pri meni 1:26. V enem vašem odgovoru sem zasledila, da ima zaskrbljenost lahko resne posledice. KAKŠNE? Jaz si očitam ravno to. Krvavitve sem imela že tam od 12 tedna naprej, nato ta rezultat in skrb kaj bo, se vseeno odločim za amnicentezo, začela mi je odtekati plodovnica, spet skrb kaj bo pa kakšni bojo rezultati, to se je po 14 tednih umirilo,čez 10 dni ponovno izcedki,krvavitve, malo plodovnice… strah… Dobim izvid, otrok zdrav, težave se nadaljujejo. Najprej so mi odkrili eno bakterijo, kasneje še 2. Kar je pripeljalo do poroda v 24 tedni. Dg. Zelo hudo vnetje plodovih ovojev in posteljce, bali so se tudi za me. Otrok ni preživel. To je bilo že septembra. Jaz pa še zdaj iščem kje sem ga polomila, kaj sem naredilanarobe. Ali je lahko prišlo do tega zaradi zaskrbljenosti, padca imunskega sistema? Vmes se dg cluster glavobol… Kakšna je verjetnost, da se to ponovi? Stara sem 36, drugače zdrava. Ali je doprinesla svoje še starost?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni,
Sočustvujem z vami, ker globoko žalujete. A verjemite mi, nikjer ga niste polomili in ničesar niste naredili narobe. Nič kar ste v nosečnosti mislili ali počeli ni moglo vplivati na takšen izhod nosečnosti. Zaskrbljenost v nosečnosti ima posledice, kadar prestrašena in malodušna mamica zmore manjšo skrb zase in svoje zdravje ter nevede zaide v rizična vedenja, ki jo lahko ogrozijo, včasih pa vodi v predporodno depresijo, ki je nevarna za oba.
Kar ste storili vi, doživljali, skrbeli in se bali v tej nosečnosti, se NE MORE izraziti s krvavitvami, NE povzroči infekcij in padca imunosti, NIKOLI se ne izrazi se s prirojenimi napakami pri plodu in tudi NE z intrauterino smrtjo ploda. Vse to se lahko dogodi v vsaki starosti nosečnice.

Vsako nosečnico občasno spreletavajo skrbi ali se otrok razvija v redu in ali mu je dobro. To je običajno stanje. Toliko bolj je to izrazito, če jo pretresejo presejalni izvidi, ki kažejo na možnost kromosomske napake pri plodu, kot se je to dogodilo pri vas in so vam bili v zvezi s tem priporočeni posegi, ki sicer razjasnijo diagnozo, a lahko vodijo v komplikacije. Potrebovali so tudi vašo aktivno privolitev. Nihče ni infekcije in odmrtja otroka pričakoval in želel, a narava je včasih neusmiljena.
Obeti za prihodnje nosečnosti so odlični. Vsaka nosečnost poteka drugače. Plodek se bo ugnezdil na drugo mesto v maternici in pričakovanja, da bo tokrat vse potekalo dobro, so velika. Starost 36 let ni omejujoča za pričakovanje normalne nosečnosti in za rojstva zdravih otrok.
Srečno!

New Report

Close