Najdi forum

Odsotnost

Pozdravljeni
V bistvu ne vem, če sploh pišem pod pravi forum zato bi bila vesela, če bi me usmerili v pravo smer.
Sicer imamo namen obiskati zdravnika ampak vseeno bi želela še kakšno mnenje.
Pri hčeri, 8 let, sedaj kakšen mesec opazava, da se na momente kar izgubi. V nekem trenutku se zazre v neko točko, oči nekako obrne navzgor in v tem stanju strmi. Takrat tudi ne sliši nikogar okoli sebe. To traja recimo 10 sekund, ko se spet “vrne”. Takrat tudi ne ve, da smo se pogovarjali z njo. Probala sem jo tudi priklicati z malo glasnejši glasom in takrat se tudi spet zbere.
To se začne dogajati v popoldanskih urah in se proti večeru vedno pogosteje dogaja. Zjutraj se ji to ne zgodi. Povezovala sva to že z utrujenostjo, ampak zadnje dni me že skrbi, da je kaj hujšega na tem.
V šoli je zbrana, prav tako v igri s sestro in prijateljicami.
Vesela bi bila kakršnekoli besede ali nasveta.
Hvala
Nina

Spoštovani,
nekaj- sekundne- večkratne odsotnosti, ki ste jih opazili pri hčerki, zahtevajo čimprejšnji pregled pri izbranem pediatru. Glede na to, kar ste napisali o hčerinih odsotnostih, vas bo zagotovo napotila k pediatričnem nevrologu. Ta bo poskusil ugotoviti vzroke za te kratkotrajne odsotnosti, ki so lahko epileptične narave, (petiti mal). Pri nekaterih so poleg utrujenosti sprožilci tudi prekinjajoča svetloba kot je npr. televizijska, hiperventilacija in druge. S preiskavami bo nevropediater poskusil ugotoviti ali napadi nastajajo iz dokazljivih organskih vzrokov v možganih ali pa neposrednega vzroka ni mogoče ugotoviti. Pozanimal se bo tudi, kaj ste morebiti še opazili opažate kot sprožilca napadov. Opravil bo nevrološki pregled, nekatere preiskave kot sta elektroencefalogram in slikanje glave z magneno resonanco in če bo epilepsija dokazana, predpisal zdravila. Včasih takšni napadi po zdravljenju izzvenijo po puberteti. Z obiskom pri pediatru nikar ne odlašajte.
Lep pozdrav,

New Report

Close