Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT Fragmentirani zarodki

Fragmentirani zarodki

Pozdravljeni! Sem v petem postopku ivf in vsakič znova doživim razočaranje, ker so moji zarodki fragmentirani. V zadnjem postopku sem imela npr.14 celic, od tega se jih je 9 oplodilo in vsi so fragmentirani. Peti dan so mi sicer vstavili morulo,ki je bila najboljsa,ostalo ni primerno za zamrznitev. Seme je bp problem naj bi bil v jajčnih celicah, zato me zanima ali bi bilo smiselno narediti kakšne genetske preiskave in katere ter kje se to opravi. Hvala za Vaš čas in odgovor. Lp

Pozdravljeni,
po treh neuspešnih ciklusih umetne oploditve je po presoji vašega ginekologa smiselna kromosomska preiskava obeh partnerjev. Ta lahko ugotovi ev. uravnoteženo kromosomsko spremembo pri katerem od partnerjev in v primeru, da je prisotna, ta lahko vpliva na vitalnost zarodkov, Večina rezultatov kromosomskih preiskav pa je tudi pri partnerjih z neuspešnimi ciklusi normalna. Trenutno žal še nimamo verodostojnih odgovorov zakaj se pojavi fragmentacija DNA zarodkov, čeprav intenzivno raziskujejo vpletenost različnih genov, ki sprožijo to prezgodnjo celično smrt.
Lep pozdrav,

New Report

Close