Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT Genetska posvetovalnica

Genetska posvetovalnica

Spoštovani!
Že nekaj časa spremljam Vaš forum, pa sem se tudi sama odločila pisati.
Po letu in pol poskusanje da z možem zanosila, sva zanosila 3x. In vsakič se je končalo s splavom.prvič v februarju 2016.začelo se je s krvavitvijo v 6 tedu in se scistilo samo. Drugič julija 2016 zaradi prenehanja bitja srca v 10t 5d. In tretjič 23.12. ponovno zaradi prenehanja bitja srca v 11t. Sedaj sva oba z možem dobila napotnico za genetsko svetovanje. Glede ne to, da imava oba iz prejšnje veze zdrave otroke (jaz- 10 in 6 let, mož – 7 let), zakaj se nama pri skupnem otroku vedno konca s splavom? Skupnih otrok midva se nimava. Jaz imam 30 let, mož pa 35.
Prav tako nama je ginekolog svetoval naj se kar poskusava, da glede na to, da imava oba od prej zdrave otroke, da je prepričan da je šlo tudi tretjič le za naključje. Kolikšna je verjetnost za to? Glede na to, da so mi tudi tokrat sprožili splav s tabltekami, je bolje da počakava na genetsko svetovanje ali res pričneva ponovno poskušati zanositi?
Hvala za vaš odgovor
Lp

Spoštovani,
na tem področju, ki povzroča toliko stisk in vprašanj žal ni posebnih novosti o katerih ne bi že na dolgo pisala. Včasih pokažejo vzrok genetske ali druge preiskave kamor bo vas in moža napotil vaš ginekolog. Uspešnost terapij, ki jih po patoloških preiskavah izvajajo zdravniki je le včasih uspešna. Vzroki ostanejo največkrat nejasni. Nas srečo so rezultati dolgoletnih raziskav pokazali, da sčasoma brez zdravniških intervencij zanosi in uspešno donosi kar 64% parov ki so utrpeli tri spontane prekinitve nosečnosti.
Kar pa se tiče kdaj zanositve, vam je ginekolog smiselno svetoval in se z njim strinjam. Zaradi preiskav vam ni treba čakati z zanositvijo, če si jo želite. Mislim, pa da ste po 3 neuspešnih nosečnostih fizično in psihično izmučen,i zato je moj nasvet ta, da se malo posvetite sami sebi in svojemu možu in da poskusite ponovno zanositi takrat, ko se boste dobro počutili in si nosečnosti želeli in zato zmogli vso negotovost, ki jo ta prinaša. To je lahko takoj ali pa čez nekaj časa.
Lep pozdrav,

New Report

Close