Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT preveč možganske tekočine

preveč možganske tekočine

Lp!Sem čisto na tleh zaradi izvidov ultrazvoka.Prosim za mnenje.Noseča sem 19 tednov.Je moja 2.nosečnost. Izvidi: obseg glave je na 75centili,oba stranska rogova sta dilatirana,zadnji rog 15 mm,padajoča horioidna plateza,viden 3 ventrikel,Csp ne vidim,mali možgani in zadnja kotanja primerni,nosna kost 6mm,obraz bp,srce bp,drugih nepravilnosti ni. Napotena na amniocentezo,hitri test,v dveh dneh so poklicali,je vse vredu.Čakam na datum še na magnetno.Koliko možnosti imam da bo z otročkom vse vredu? Naslednji ultrazvok in posvet imam cez 4 dni.Zelo sem v skrbeh. Obstaja možnost da to izveni? Prosim vas za mnenje.Lp

Pozdravljeni,
v 19. tednu nosečnosti so možganski ventrikli glede na druge možganske strukture strukture relativno veliki. Pomembno je ali je možganska skorja stanjšana ali ni. Od tega je odvisno ali bodo opažene spremembe izzvenele. Odgovor bo pokazala MR. Možgani ploda se sicer oblikujejo celo nosečnost.
Upam, da ste preiskavo že lahko opravili in da so vam zdravniki, ki skrbijo za vašo nosečnost lahko odgovorili na vaša vprašanja.
Lep pozdrav,

New Report

Close