Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT Dva razlicna sindroma v dveh nosecnostih

Dva razlicna sindroma v dveh nosecnostih

Pozdravljeni.

Mene pa zanima vase mnenje glede moje izkusnje. Lani sem zanosila in se pri treh mesecih odlocila za splav zaradi slabe prognoze za otroka – izkazalo se je, da je slo za Edvardov sindrom. Po 4 meaecih sem zopet zanosila in tokrat je otrok imel Downov sindrom-zal sva se s partnerjem odlocila za splav tokrat v 22 tednu. Po rezultatu amniocentize ne gre za dednost. Nimava se otrok, zato me malo skrbi. Ali bi bilo kljub vsemu dobro opraviti teste?

Hvala.

Pozdravljeni,
testiranje vaju s partnejem vama ne bo dalo zagotovila niti odgovora na to ali boste v naslednji nosečnosti zanosili otroka z normalnim kromosomskim izvidom.
Čeprav z veliko verjetnostjo pričakujemo, da se vama bo v naslednji nosečnosti rodil zdrav otrok, z normalnim kromosomskim izvidom, vam priporočam, da v naslednji nosečnosti preverite plodov kariotip z diagnostično predrojstno kariotipizacijo ploda po horionski biopisiji med 10. in 13. tednom nosečnosti ali pa po amniocentezi med 16. in 18. tednom nosečnosti.
Lep pozdrav,

New Report

Close